Dr. Kozeta Mustafaraj, Obsteter-gjinekolog

Mosha

45 vjeç

Seksi

Femër

Kombësia

Shqiptar

Celular

+355682313410

Email

kozeta_mustafaraj@yahoo.com


Website

www.drkozeta.com


Specialitetet

Obstetrike-Gjinekologji

Procedurat

Egzminimet gjinekologjike, ekografi gjinekologjike dhe obstetrikale, kolposkopi, Histeroskopi , planifikim familjar, nderhyrje gjinekologjike.

Vendi i punes

Klinika Gjinekologjike Dr. Kozeta, Bulevardi Zogu i Parë , Pallati 53, Hyrja 3, Kati 2, Tirane
Kualifikime profesionale
Diagnoz prenatale 2003 Vienna Austria Egzaminmet dhe procedurat te diagnozes prenatale
Procedura endoskopike 2004 Vienna Austria Kolposkopi, Histeroskopi, Laparoskopi
Laparaskopi Gjinekologjike 2005 France Nderhyrje kirurgjikale laparoskopike
Endoskopi & Infertilitet 2006 Verona Nderhyrje kirurgjikale laparoskopike
Obstetrik - Gjinekologji 2007 Firence Kongresi 17 Botëror i Obstetrik - Gjinekologji
Laparoskopi - Gjinekologjike 2008 Alexandri Workshop Kirurgji Laparoskopike
Histeroskopi 2009 Durrës Workshop Histeroskopi niveli i pare
Manaxhimi Perioperator 2010 Tiranë Manaxhimi perioperator ne Obstetrike-Gjinekologjia
Urogjinekologji 2010 Vienna Austria Workshop, Ekzaminime dhe ndërhyrje në urogjinekologji
Prenatologji 2011 Tiranë Kongres i 5-të i prenatologjise
Egzaminimet Ekografike Obstetricale 2011 Tiranë Kurs i avancuar IAN Donnald School, Egzaminimet ekografike obstetricale
ISUOG - kurs ekografi fetale 2012 France Advanced sonographic techniques for the diagnosisof congenital anomalies and fetal echocardiography
ESGE - KURS HISTEROSKOPI 2013 Belgjik Modern hysteroscopy course
Kurs Histeroskopi 2013 Slloveni Hand on Training Office hysteroscopy
Kongres i Kolposkopise 2014 Greqi 7th Hellenic&3d Turkish Joint Kongress on Colposcopy and Pathology
Kurs i fertilizimi in vitro 2014 Greqi Campus Workshop on “ Making OHSS a compliacion of past .
Kurs Histeroskopi diagnostike dhe operative 2014 Slloveni Workshop on diagnostic and operative Hysteroscopy
Kurs fertilizimi in vitro 2015 Finland 2015 ESHRE workshop “ Old and new in reproductive endocrinology “ Helsinki
Kurs Ekografi kardiake 2016 Poloni Fetal Cardio Poland workshop ISUOG education
Botime mjekësore
Pre-eclampsy gjate shtatezanise, co-author 2003 Tiranë , Konferenca e 11 mjekesore
Pulmonary embolism in women , co-author 2005 Kongresi i 12-të i mjekësise, Montenegro
Pneumony during pregnancy, author 2005 Konferenca Pneumologjike, Mali i Zi
STD ne teresine e semundjeve te aparatit genital femeror, author 2005
Menopauza 2010 Konfernca e Mjekësisë së Përgjthshme, Tiranë
Metroragjia 2010 Konfernca e Mjekësisë së Përgjithshme, Tiranë
Dhimbjet pelvike 2011 Konferenca e dhimbjes , Kosovë
Ureterovesical Junction Obstruction Nonrefluxing, case report Gostivar 2012 2012 Professional meeting of association of Albanian Medical Doctors in Macedonia
Prezantim rasti klinik . 2011 Case of the week nr 301 , thefetus.net
Diabetic nephropatthy in preganent women with type 1 DM . 2012 15 th European Congress of Endocrinilogy
Puberty , precox and delayed puberty 2012 Conference of General Medicine , Durres
Roli i ekografise ne OB-GYn 2016 Konferenca e mjekeve te pergjitheshem Durres .
Artikuj të postuar
Aborti spontan Nentor 2013
Endometrioza Dhjetor 2012 6 komente
Fibromioma Uteri Janar 2012 6 komente
Çrregullimet e Ereksionit Janar 2012 2 komente
Herpes Gjenital Janar 2012 2 komente
Kistet e Vezores Janar 2012 1 komente
Përshtypje nga pacientet

zemra sa me ka marre malli te jem prap shtatzan qe te ndiqem nga ty ,Deldit do te vij menjehere tek ty sapo te jemi ne Tirane ,kemi kohe ne Vlore .te puthim shume shume

Dërguar nga ledja, më 15 Shtator 2011 në 07:28

pershendetje.doktoreshe kam qe e vogel qe ne momentin e oare qe me herdhen menstuksionet kam pasur dhimbje dhe vazhdoj te kem.dhimbjet me fillojne diten e pare dhe me zgjasin 2 dite,sidomos gjate veres dhimbjet behen te padurushme.keto kohet e fundit kam filluar urinoj pak si shpesh.keto kohe i bie per gati 2 vjet.kam perdorur kur me ciprinol dhe pilula. por mu shfaq prape oara 2 javesh,shkova bera analuzat nuk me nxoren gje,me thane je ok.realisht une prisja na nje infeksion.me habit dhe dicka

Dërguar nga eda, më 13 Janar 2012 në 16:29

mirembrema Eda ! Ardhja me dhimbje e ciklit (dismenore ) ndodh ne pothuaj gjysmat e grave qe menstruojne. Shkaqet jane te shumta .Por nese kjo ka ndodhur qe ne ardhjen e ciklit te pare , do te thote qe eshte paresore ,pra jane disa substanca qe prodhohen ne organizmin tend ( sikur prostaglandinat , vazopresina ) qe nxitin dhimbjet gjate ciklit .Ne te tilla raste ndihmojne shume mire rregullimi i menyres se jeteses, ushqimit, aktiviteti fizik , si dhe perdormi i kontraceptiveve oral dhe qetesues te tipit antiinflamator jo steroid. Por duhen perjashtuar gjithsesi probleme te tjera gjinekologjike sikur infeksionet , kistet , miomat etj . Per problemet e urinimit duhet te flisni me mjekun Urolog .

Dërguar nga kozeta mustafaraj, më 14 Janar 2012 në 13:14

Jam interesuar per laparskopi te puno ka ndonje mundesi pran klinike tuaj per praktikuar apo ndonje kurs laparascopia . meqe jam nga Kosova jan gjinekolog Ju faliminderit Dr.Xhevet Sejdiu gjinekolog-obsteter

Dërguar nga xhevdet, më 04 Prill 2012 në 05:55

si mund ta marr vesh nese kam kancer ne qafen e mitres, dhe sa eshte propabiliteti per nje moshe 23 vjecare?? cilat jane shkaqet dhe simptomat, te lutem? faleminderit.

Dërguar nga Kida, më 27 Shtator 2012 në 07:10

mrb dr.Kozeta.... mund te me tregoni per flluskat ne miter a jan te demshme dhe a ka mundesi te mbetesh shtatzene ne qofte se nuk kryen marrdhenie seksuale

Dërguar nga ela, më 21 Janar 2013 në 08:06

Mirembrema Ela ! A mundesh te saktesosh problemin qe keni , pasi fjala "flluska " nuk perdoret per ndonje semundje ne miter ?!

Dërguar nga kozeta , më 21 Janar 2013 në 12:46

Mirembrema Kida ! Kanceri qafes se mitres eshte me i shpeshte ne moshat e mesme 35deri55 vjec, dhe me i rralle ne moshat e reja per arsye sepse ka nje zhvillim te ngadalshem ! Kjo s do te thote qe eshte i pamundur ! E vetmja menyre per ta zbuluar eshte kontrolli mjekesor : vizita gjinekologjeke , pap-testi, Kolposkopia ,dhe marja e biopsise nese do te jete e nevojshme . Ka shume faktore qe ndikojne ne shfaqjen e tij : infeksionet e ndyshme,( HPvs ) partneret e shumte , duhani , kequshqyerja, dhe sigurisht nje prirje gjenetike ! Mund te mos kete shenja fare , ose mund te japi sekrecione me ere te keqe, hemoragji pas kontaktit, cregullimet te urinimit dhe jashteqitjes dhe shume te tjera ne varesi te stadit dhe organeve qe prek ! E rendesishme eshte te beni vizitat rutine te mjeku juaj gjinekolog !

Dërguar nga kozeta , më 21 Janar 2013 në 12:58

pershendetje dr. Kozeta jam nje vajze 23 vjecare dhe per here te pare menstruacionet me kane ardhur ne moshen 13 vjecare dhe qe atehere gjithmon me vijne 3-4 dite para kohe ka raste qe me vijne edhe 1 jave para, a ka ndonje problem? cilet jane shkaqet qe me vijne gjithmon perpara dates? ju faleminderit

Dërguar nga marry, më 04 Shkurt 2013 në 12:14

mirembrema ! Cikli normal menstrual varion nga 21 deri 35 dite .Eshte normal qe te kete nje perseritje ciklike te njejte , te barabarte ditore .Njesia matese nuk eshte muaji kalendarik ,pra eshte krejtesisht normale te vijen 3 apo 4 dite para dates se menduar prej jush .Jonormal do te ishte nese intervali do te ishte jo i njejte , me numer ditesh te ndyshem ne muaj te njepasnjeshem .

Dërguar nga kozeta , më 07 Shkurt 2013 në 14:10

mirembrema! ju falenderoj per kujdesin dhe pergjigjet tuaj. para disa kohesh kam bere nje pap test dhe pergjigjja ka dale "Qeliza skuamoze atipike te papercaktuara". A mund te me ndihmoni se cfare hapash duhet te ndjek dhe cfare konsiston kjo pergjigje e pap testit. Ju faleminderit

Dërguar nga Laureta, më 13 Shkurt 2013 në 12:46

Mirembrema ! Nje rezultat i tille tregon per prani te ndryshimeve qelizore ,por nuk eshte e mundur te percaktohet origjina e tyre .Pergjithesisht kjo vjen si nje reaksion inflamator i organizmit kundrejt faktoreve te ndryshem lokal .Ne te tilla raste rekomandohet mjekimi lokal dhe nje perseritje e pap testit .Nese eshte i njejti rezultat atehere mund te behet nje egzaminim kolposkopik .

Dërguar nga kozeta , më 13 Shkurt 2013 në 14:41

Doktorresh jam nje zonje nga prishtina nuk po mundem te mbes shtatzen qe sa vite dhe kam ber shume analiza ketu ne kosov por te gjitha me rezultojn mire por une nuk po ju besoj ketyre rezultateve sepse qe sa kohe u be dhe nuk mbes shtatzen te lutem une desha te vi ne tiran ose ne spitalin ushtarak qe te beje analiza ndoshta do te jene me te sigurta se te ne sepse eshte bere biznis ketu te ne mjeksi se mosha ime eshte 36 e burri 43 te lutem me shkruaj me respekt dita kosov prishtin sepse jam shume e brengosur puq

Dërguar nga Aferdita nga kosova, më 10 Mars 2013 në 16:25

E nderuara kolege, Pasi nuk dij mënyrë tjetër se si të informohem, mendova të ju pyes juve,se ma mer mëndja se ju (pasi jeni nga Tirana) jeni më mirë e informuar se unë nga Gostivari! Gjatë kongresit për Perinatologji,gjinekologji dhe obstetrikë që u mbajtë para do kohe në Selanik,(në të cilin isha e pranishme), dëgjova se edhe në Tiranë do mbahet një kongres i ngjashëm në Prill të këtij viti (e ku do të kish dëshirë të merrja pjesë!), por nuk kam asnjë lloj mënyre të të kontaktuarit (tel. e-mail,adresë,etj.) Do ju jem mirënjohëse nëse do të më informoni disi për këtë çështje ! Ju kërkoj ndjesë për shqetësimin eventual dhe ju falemnderit, Dr.Anife Rexhepi-Sejfullai, gjinekologe-obstetre në Ordinancën time private në Gostivar e-maili: dranife@hotmail.com

Dërguar nga Dr.Anife Rexhepi-Sejfullai, më 12 Mars 2013 në 04:01

Pershendetje Doktoreshe, Jam 25 vjec, Une kam pasur gjithmone cikle te crregullta menstruale.Ndersa ka disa muaj qe me vijne pas 40 deri 45 ditesh. Gjithashtu kam zgjatje te ciklit me shume se 1 jave. Kam bere vizite te gjinekologia dhe me ka thene qe kam disa mikrokiste ne vezore dhe me dhe kontraceptive si kure. Une i perdora 3 muaj, por pasi i mbarova kam perseri te njejtat probleme. Ju lutem me jepni nje keshille, pasi dua te bej nje femije dhe dua te di nese mund do te kem veshtiresi per te bere femije.

Dërguar nga Klea, më 17 Prill 2013 në 03:44

Miredita Klea ! Nese me pare cikli juaj ka qene i rregullt , dhe eshte zgjatur vetem keto muajt e fundit, atehere do te ishte mire te benit dozim hormonal si dhe te shihnit mundesine e faktoreve te mundshem ndikues sikur jane stresi , trashegimnia, menyra e jetes, apo semundje te tjera shoqeruese .Berja apo mos berja e femijes nuk varet vetem nga menyra e ardhjes se ciklit, por nga nje sere faktoresh te tjere qe mbeten per tu diskutuar ! Dite te mbare !

Dërguar nga kozeta , më 17 Prill 2013 në 04:51

Pershendetje doktoreshe. Do doja nje keshille nga ju nqs ka mundesi. Jam 33 vjece e martuar dhe me nje vajze 5 vjece. lindjen e kam bere me operim. Para nje viti pata nje abort spontan ,qe sipas doktoreshes sime ne sarande une mund te isha 5 javeshe( nga ekoja embrioni ishte shume i vogel dhe as ne miter nuk kishte vajtur,ishte si nje kuror ,keshtu me tha doktor. kur bera ekon. pas nje jave te ekos me ndodhi aborti) nuk bera pastrim dhe as mjekim pasi nuk kisha nevoje. Dua te heksoj qe ne te dy shtatzanite ngela menjehere. pas 6 muajve te abortit une dhe bashkeshorti filluam te perpiqemi per nje femije por asgje. ka kaluar pothuaj nje vit dhe asgje. jam shume e merzitur. kam bere analizat vaginale dhe me kane dale mire dhe burri ka bere analizen e spermes dhe ka dale mire. Mund te me thoni cfare analize tjeter duhet te bej ? Faleminderit , pres me padurim pergjigjen tuaj

Dërguar nga manjola, më 10 Korrik 2013 në 07:15

pershendetje doktoresh ju pergezoj per punen qe kryeni. une jam nje vajze 23 vjece dhe doja tju pyesa per nje shqetesim qe kam prej disa kohesh. problemi im eshte se kam vene re qe nga brenda buzeve te organit gjenital me krijohet nje mase si gjize ne ngjyre roze..mos ndodhta kjo eshte nje forem hemoragjie ose infeksioni vaginal..faleminderit dhe pres pergjigjen tuaj

Dërguar nga daniela, më 14 Nentor 2013 në 16:05

Pershendetje Doktoreshe. Jam 35 vjece dhe ka 1 muaj qe jam bere me dije se kam nje mase prej rreth 12 cm te ngjitur me mitren nga ana e djathte. Dua te theksoj se kam bere nje ekografi te pjeses se poshtme te adomes nga e cila nuk eshte bere e mundur te egzaminohet me qartesi natyra e kesaj mase. Pas kesaj ekografije me eshte pershkruar te ndjek nje rezonance magnjetike me kontrast te te gjithe trupit(do ta kryej me daten 25.01.2014). Persa me perket mua te vetmen simtome qe kam arritur te dalloj tek vetja eshte nje lloj "dhimbje" e bezdisshme rreth pjeses pelvike dhe asgje me shume,kam gjithmone mestruazione te rregullta dhe pa dhimbje,kam kryer pab-testin para nje muaj dhe eshte gjithcka normale. Harrova te theksoj qe masa eshte dishomogjene dhe ne forme veze, me perberje te lengshme prej 2 cm dhe pjesa tjeter e ngurte(solida). Ne fakt kerkoj prej jush nese eshte e mundur nje lloj opinioni pasi duke lundruar neper internet tashme i kam atribuar vetes disa lloj tumoresh. Ju feleminderit

Dërguar nga ALMA, më 17 Janar 2014 në 12:09

pershendetje doktoresh. jam 27 vjece kam nje kist ne qafen e mitres e kam pas 7.4 cm me diameter mbi bazen e kurimeve me edhte zvogeluar rreth 6.5 cm un jam konsultura me gjinkologun po vazhdojm me kuren kam pothujase nje vit qe pi ilaqen dhe nuk kam asnje permiresim. tesh kam frig qe kisti qe kam mos edhet kthyer kancerogjen ju lutem kisha pas deshir te me thonit qe a mund te ktheht ne kancerogjen

Dërguar nga zana, më 07 Shkurt 2014 në 07:48

Persh.doktoresh jam 21 vjec jam e martuar para 7 muajsh kisha nje abort ne javen e 7 deshta me dit a ben te provoj tash te mbes shtatezen edhe nese nuk bej ndonje kontroll te doktorri mua me erdhen sot mujoret me 20 mars dua te di kur kam kohen e ovulimit te lutem me kthe pergjigjjen nese ke mundesi do te isha shum mirenjohese.kaloni bukur

Dërguar nga mimoza, më 20 Mars 2014 në 07:11

Pershendetje Doktoresh.Jam 30 vjece dhe vuaj nga veshkat e cila diagnoza ime eshte Ren Sfungjer.Dje ishte eko e fundit qe bera dhe ekografisti me diagnostifikoi me uteri me nodus fibromatoz.Thjesht jam ne merak cfare eshte pasi jam ne nje moshe ku do kisha deshire te nisja nje femije dhe cfare ndikimesh ka .Te faleminderit

Dërguar nga Erinda, më 26 Prill 2014 në 03:19

Persh.Dr.nk dua tju marr kohe me kaq shume pyetje qe paska ketu por doja tju thoja se jeni mjeke shume e mire dhe do kisha deshire te mesoja prej jush....faleminderit

Dërguar nga FLORINDA, më 27 Maj 2014 në 07:57

E nderuar doktoreshe Kozeta pershendetje. Jam nene e gjashte vajzave .Dua te planifikoj te mbetem prape shtatezene ne menyre qe ndoshta do te kem dhe nje djale.Une kam lexuar disa nga studimet e Juaja ne lidhje me ovulacionin madje kam pare dhe qarkun ovulativ ,ku i jepwt rendesi diteve te ovulimit ne percaktimin e gjinise. Jam 37 vjeqare dhe cikli i fundit menstrual me ka ardhue me date 25.07 .a do te kishte pasur mundesi tw me sqaroni kur eshte koha e ovulacionit edhepse une sot do te thote ne diten e 11 te ciklit kam verejrur se kam leng si te bardhet e vese. por meqe vet nuk kam guxim ta percaktoj kohen e ovulacionit ,atehere ju drejrova Juve. mbes me shprese qe do te kem pergjeghjen Tuaj

Dërguar nga Rina, më 04 Gusht 2014 në 06:59

Pershendetem doktoresh jam 36 vjeqare dhe pata parà 10 dit esh nje abort spontan 2 muaj e xhis dhe dashta te pies se sa Koh nuk guxoj te kem seks po menustracione nuk kam a asht e lejuar a jo se normal duhet mu mbrojt 3 muaj FLM

Dërguar nga Lori, më 16 Tetor 2014 në 15:11

Mirmbrema Doktoreshe! Jam shume e shqetesuar.. Un kam me shum se nje muaj qe mendoj se kam infeksion sepse kam kruajtje te buzet e vagines, enjtje vetem ne njeren buze... Nuk e di cte bej? Kam dhe menstruacione te bardha vazhdimisht por jo te njejta sic i kisha para nje muaji.. Ndesra menstruacionet i kam shum te rregullta.. Cfare mund te bej?!!

Dërguar nga Ela, më 06 Nentor 2014 në 15:53

Miredita Ela ! Bazuar ne shqetesimet e tua , mendoj se duhet te beni nje vizite gjinekologjike per te pare keto ndryshime , dhe nje ekzaminimi bakteriologjik te sekrecioneve . Dhe ne varesi te rezultateve do mundesh te maresh mjekimin . Dite te mbare !

Dërguar nga kozeta, më 13 Nentor 2014 në 03:29

Pershendetje doktoreshe! Para disa muajsh kam bere kolposkopi dte ndjekur nga nje biopsi, dhe pergjigjja ka dale CIN II. Me kane keshilluar te kryej operion i ciliquhet LEEP. Ju lutem a eshte i domosdoshem kjo procedure

Dërguar nga Laureta, më 20 Dhjetor 2014 në 18:44

Pershendetje doktoresh! doja te dija a beni nderhyrje kirurgjikale per rikthimin e virgjeriise? flm per mirekuptimin

Dërguar nga anonim, më 29 Dhjetor 2014 në 16:48

Mirembrema Laureta ! Kryerja e LEEP , varet nga mosha juaj , deshira per te lindur , nga prania ose jo e infeksionit HPVS , tipi dhe ngarkesa virale , nese eshte pozitiv.

Dërguar nga kozeta, më 05 Janar 2015 në 16:36

pershendetje dhe respkete per ju doktoresh,,kam nje vit 5 muaj qe provoj per shtazani po ic gje,,kam shkuar dhe ye mjeku me tha kiste ne fillim me nxori me kiste dhe me dha kur gjithashtu me dha dhe pilula kunder shtazanis per 3muaj ..vajta prap pas 3muajesh me tha duhet te pres sme dha as nje kur ,,ju lutuem me ktheni nje pergjigje me respekt lola sarand

Dërguar nga aurora, më 22 Janar 2015 në 14:43

Mirembrema doktoreshe une kam nje problem me cregullimin e menstruacioneve.ka 11 dite qe me jane vonuar,isha ne kontrolle ne mjek dhe me tha qe sjam shtatzene mirepo e kam nga stresi,me keshilloi te mar pilula primolut nor 5mg qe do me ndihmonin ne kete problem..une jam shume e shqetsuar per faktin qe sme kan ardhur ende dhe kam vetem 6 dite qe konsumoj ato pilulat.cili esht mendimi juaj per kete problem? Mirembetshi,naten e mire

Dërguar nga nina, më 25 Janar 2015 në 15:16

Prsh doktoresh,respekte per ju. Jame nje vajze 22 vjece,kame pasur gjithmon dhembje gjat ciklit mensrual, pore keto heret e fundit shqetesimet me jan shtuar.Kame dhembje te forta barku, diare, vjellje, dhembje trupi dhe djersitje te tepert. Ciklin e kam cdo 30 dite.Ju lutem cfare me keshilloni???

Dërguar nga gena, më 27 Janar 2015 në 13:53

pershendetje doktoreshe un jam dora jam 33 vjece kam shum deshir te ngel shtatzene pasi kam nje djale 6 vjec ka kohe ose me sakt tash 5 vjet qe deshiroj te bej edhe nje femije tjeter por nuk ngel a thua jan te pakta mundesit qe une te mbetem prap shtatzene ju faleminderit

Dërguar nga dora, më 29 Janar 2015 në 05:30

Mirembrema Dora! Ju duhet te drejtotheni tek mjeku juaj gjinekolog per te kryer nje ekzaminim ekografik per te kontrolluar gjendjen e vezores suaj ..dmth te shihet nese ka apo jo folikuj dhe sa piqen .Njekohesisht duhet qe partneri juaj te kryej nje spermogram ! Dhe me pas ne varesi te rezultateve mund te kerkohen ekzaminime te tjera .

Dërguar nga kozeta, më 31 Janar 2015 në 10:57

Mirembrema Gena ! Ardhja me dhimbje e emnstruacioneve eshte e shpeshte , dhe varet nga shume faktore .Ju duhet te kontrolloheni tek mjeku per te perjashtuar mundesine e infeksioneve , cisteve , apo ndryshimeve te tjera .Njekohesisht ju duhet te rrregulloni menyren e jeteses , te merreni me sport dhe te ushqeheni shendetshem .

Dërguar nga kozeta, më 31 Janar 2015 në 10:59

Mirembrema Nina .Menstruacioni do te vij se paku , 4 dite nga perfundimi i trajtimit qe jeni duke marre.

Dërguar nga kozeta, më 31 Janar 2015 në 11:01

Mirembrema Lola sarande ! se pari te duhet te rregullosh struckturen e vezoreve .nderkohe do te duhet te kontrollosh cilesine e spermes se burrit tuaj . me pas te besh dozimin hormonal , si dhe nje histeroskopi .

Dërguar nga kozeta, më 31 Janar 2015 në 11:07

mirdita doktoresh. jam 18 vjeq deshta te pyes se jam kan ne lidhje me nje djam nuk kam pas mardhenje po vetem pak e ka fut gishtin dhe kam largu ama per at moment skam pas gjak derdhje far mund te them mbas nje 3 ore kam pas sii kur te vinn mestuarconet njo 3 apo 4 dit e nuk e dij a jam e virgjer a jo dhe pse skam pas kurr far dhembje dhe mestruacionet mujore i kisha 1 jav perpara. mfal qe te shqetsova nese ka mundes me mu pergjegj. flm ne mirkuptim.

Dërguar nga dona, më 04 Shkurt 2015 në 21:33

Pershendetje doktoreshe! Jam 25 vjec, dhe burri 26 vjec. Kemi 4 muaj qe nuk ruhemi per te mbetur shtatzan por pa rezultat. te lutem me informo si duhet te veproj sepse jam ne merak. ne prtje te pergjigjes suaj te sameparshme! ersida!

Dërguar nga Ersida Kullolli, më 20 Shkurt 2015 në 04:02

Mirembrema Ersida ! 4 muaj eshte pak per tu shqetesuar . Se paku, duhet te presesh nje vit . Gjithesi , te duhet te besh nje kontroll tek mjeku gjinekolog per te pare zhvillimin e mitres , dhe funksionin e vezoreve si dhe te besh nje spermograme te burrit .Mundohu te jesh e qete , te ushqehesh mire ,dhe te meresh me aktivitet fizik .MUnd te nisesh acidin folik shtese , nje tablete cdo dreke .

Dërguar nga kozeta, më 22 Shkurt 2015 në 15:16

Mirembrema Dona ! Nuk jam ne gjendje te jap pergjigje ketij problemi .Eshte ceshtje delikate qe duhet pare me sy , dmth duhet te vizitohesh . Naten e mire

Dërguar nga kozeta, më 22 Shkurt 2015 në 15:24

Pershendetje doktoreshe!Jam nje vajze 20 vjec dhe kam nje problem qe nuk di si ta zgjedh! jam ne lidhje me nje djale mirepo nuk jemi te lumtur ngase une kam frike qe te kem mardhenie...ju lutem te me keshilloni se si mund ta largoj kete frike ngase ka 1 vit qe jemi lodhur psiqikisht nga kjo gje :( pres pergjigjen tuaj sa me shpejte!

Dërguar nga Genta, më 17 Mars 2015 në 09:37

Me ka thene doktoresha ime ketu ku jetoj se kam shtatezani jashte mitre dhe me beri disa analiza pastaj me tha qe nuk me eshte zhvilluar bebi dhe me duhet ta heq. se di si tja bej nuk ka ndonje vizite tjeter me specifike qe te me sikuroj qe kjo analiza eshte e sakte? faleminderit

Dërguar nga Rita, më 14 Prill 2015 në 14:16

Përshëndetje doktoreshë. Fillimisht dua tju falënderoj për punën që bëni, jeni ndër më të mirat në Shqipëri. Së dyti doja të pyesja nqs bëni qepje të himenit? Faleminderit paraprakisht

Dërguar nga Keti, më 08 Maj 2015 në 17:54

Mirdita Dr . Kozeta deshta te pyes per kete semundje e cila quhet Teratoma dermoides cysticum ovarii kam bere nje mjekim sa i perket kesaj semundje por problemi im eshte se a do mund te mbetem shtatzen ne te ardhmen ? Ju lutem me ndihmoni !

Dërguar nga Agnesa, më 01 Korrik 2015 në 03:24

jeni nje nder doktorresht m te sjellshme dhe me gjindura un kam ngelur shum e kenaqur nga puna juaj dhe nga embelsia juaj ju falemminderi doja te te beja dhe nje pyetj? kete here se kam un problemn por bashkshorti im. pasi gjendra mbiveshkore e tij nuk prodhon testosteron ai po e mer me injekson po gjat kesaj kohe ne po tentojm per nje shtatzani ka ndonje problem apo duhet te pres sa te mbaroj kuren q te tentoj ju faleminderit jeni e nderuar

Dërguar nga olsa, më 23 Korrik 2015 në 17:40

mirembrema Olsa! Faleminderit per fjalet e mire , shpresoj qe ti kem te merituara! Marrja e testosteronit ndikon ne cilesin e spermes , prandaj do te ishte mire qe ta shtynit shtatezanin tuaj per me vone .

Dërguar nga kozeta, më 27 Shtator 2015 në 12:52

Përshëndetje Dr.Kozeta.Para dhe gjatë ciklit (sidomos ditët e para)kam dhimbje të forta në fund të barkut.Me ndodh te kem edhe në zorren e trashe por eedhe ne thellësi te organit femeror.Kjo dhimbje zgjat 1-2 min por eshte e padurueshme.A jane normale keto dhimbje?Ju lutem me jepni pergjigje se jam ne merak.

Dërguar nga Alda, më 10 Prill 2016 në 07:27

Pershendet doktoresh kozeta jam nje vajz 23 vjece vuaj nga fibromioma uterine kam disa dite qe e Kami mesuar por esh ne madhesi te madhe ne pjesen e jashteme te mutres skam pasur asnjehere shqetesiam kam ber eko dhe me kan then qe eshte me rrezik pasi rrezikon heqien e mitres....sps un sjam akoma nene...a ka zgjidhje positive kjo gjee ketu

Dërguar nga Enerta, më 24 Gusht 2016 në 04:49

Pershendetje Enerta ! Nese mioma eshte ne murin e jashtem te mitres ajo mund te hiqet pa problem me nderhyrje kirugjikale ( laparotomi , apo laparokopi ) . Nese mioma nuk eshte shume e madhe ju mund ta mbani nen kontroll ,per aq kohe sa nuk ju jep shqetesime.

Përgjigje nga Kozeta Mustafaraj, më 27 Tetor 2016 në 04:49

Pershendetje doktoresh kozeta.do te doja shum te merrja nga ju nje pergjigje qe mshqetson paksa. Pas ciklit mestrual pak a shum 10 dite pas tij sekrecionet jan ne ngjyre kafe te erret dhe kan nje ere shum te keqe. Nuk di si ta shpjegoj me sakt vetem di qe esht dicka qe mshqetson pasi kam frik per nfonje problem tjeter

Dërguar nga Anja kodra, më 29 Shtator 2016 në 14:42

Pershendetje Anja ! Sekrecionet ngjyre kafe mund te jene me origjine nga mitra , ose nga qafa e mitres .Ndersa era e keqe tregon per prani te infeksionit .Ne te tille rast do te ishte e keshillueshme te benit nje kontroll gjinekologjik ( vizite , eko , dhe kulture te sekrecioneve vaginale dhe cervikale ) per te gjetur shkakun dhe per te marr mjekimin e duhur !

Përgjigje nga Kozeta Mustafaraj, më 27 Tetor 2016 në 14:42

pershnd dr kozeta ...ju kam shkruar dhe her tjera dhe ju falenderoj shum gjej qeci ne pergj tuaja...kam vujtur shum per te ngel shtazane skam len gjinekolog pa vizituar dhe ilace kam pire shum...kuri fundit ishte dikirogen ...fatmirsisht ngela shtazan ...gjat shtazanis shum probleme kam kaluar dhe lot...e humba femijen 22 javshe...ciklin se kam pas mire gjithmon me ben pika te kafta sa vjen data...dhe mbas humbjes se femijes prap e njejta gje ndoth dhe shum dhimje pothuajse gjith muajn me humbje jam ...provoj t ngel shtazan po as nje rezultat ..gjinekologja thot ti pi prap dikirogen....te me falni shum shum se u zjata shum po doja nje pergj ...jam shum ne merak.....ju flm per mirkuptimin

Dërguar nga Manjola, më 28 Tetor 2016 në 11:30

E dashur Manjola ! Mendoj se te duhet te gjesh pak me shume qetesi dhe te largosh merzitjen .Nese ke mbetur njehere shtatezane , do te mbetesh perseri .Kjo duhet te te jap shprese se do te rindodh . Nese mjekja ju ka thene te perdorni medikamnetin , mire do te ishte ta degjoje keshillen. Perndryshe te duhet te besh kontroll te hollesishem te gjendjes se hormoneve qe prodhohen ne organizem , te funksionit te vezores , te gjendjes se brendshme te mitres.

Përgjigje nga 0 Kozeta Mustafaraj, më 28 Tetor 2016 në 11:30

Pershendetje doktoresh doja tu pyesja per Miomat ne miter

Dërguar nga Lila, më 29 Tetor 2016 në 07:03

http://www.mjeket.al/index.php?go=article&id=3

Përgjigje nga 0 Kozeta Mustafaraj, më 29 Tetor 2016 në 07:03

Pershendetje doktoresha .. Doja te beja nje pyetje . per te lindur meret me shum parasysh eko apo cikli dhe pse nuk e kam pas gjithmone te rregullt . sepse ekoja mua me nxjerr dy jave per te vogel sesa cikli .. Ju faleminderit .

Dërguar nga Juliana osmani , më 04 Nentor 2016 në 06:50

Mirembrema Juliana ! Percaktimi me i mire i moshes se bebit behet duke u bazuar ne ekografine qe behet ne fillim te shtatezanise .Pasi as data e ciklit dhe as ekografia e bere ne tremujorin e fundit nuk japin me saktesi moshen e femijes , por me perafersi .

Përgjigje nga 0 Kozeta Mustafaraj, më 06 Nentor 2016 në 06:50

pershendetje jam 17 vjece dhe ka 1 jeve e gjyse qe me kan ikur menstruacionet dhe tani ka dy dit qe kam sekrecione me ngjyre kafe te erret a ka ndonje gje serioze

Dërguar nga kejsi, më 19 Nentor 2016 në 08:08

Kejsi ! Nese ke perdorur kontraceptiv urgjence eshte efekt anesor i tyre .ne te kundert te duhet te besh nje eko gjinekologjike per te pare mos ke ndonje kist .Dite te mbare.

Përgjigje nga 0 Kozeta Mustafaraj, më 25 Nentor 2016 në 08:08

Pershenderje Doktoresh,ju lutem me njoftoni nese te ju mund ta mar vaksinen Gardasil. Ju faleminderit

Dërguar nga Arta, më 24 Nentor 2016 në 14:51

Miredita ! sigurisht qe po , kur te keni nevoje !

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 02 Dhjetor 2016 në 14:51

Pershendetje, do ju lutesha te me pergjigjeshit! Bera dy analiza, kulture sekrecionesh vaginale e cila doli flore bakteriale normale, ndersa stricho vaginale :qelizat epiteliale disa, dhe leukocitet 4/5per fushe. Te tjerat ishin negative. I bera analizat nisur nga sekrecionet e shumta dhe pse jane normale ne trashesi e ngjyre,por here pas here dhe arome. Bera dhe nje analize urine qe dola me infeksion ne traktin urinar!! Si me ka dal analiza e stricho, a jane normale rruazat e bardha aq? Jam e shqetesuar. Shume faleminderit

Dërguar nga anna, më 03 Dhjetor 2016 në 14:00

Pershendetje .Eshte e keshillueshme qe analizat te behen kerkuar nga mjeku gjate vizites gjinekologjike , pasi vetem keshtu mund te kerkohet analiza e duhur dhe te behet interpretimi i rezultateve. Te marra nga vete nga ju , nuk kane vlere diagnostike dhe si te tilla as mund te jepet ndonje shpjegim apo mjekim.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 04 Dhjetor 2016 në 14:00

Pershendetje,kam cikel te crregullt, kam menstruacione te rregullta per disa muaj pastaj mund te kem mungese 1 muaj,ose zgjatje te ciklit psh muajt e fundit 35-46 dite. Analizat hormonale i kam mire.Me kane rekomanduar te marr kontraceptiv,Yaz. Jam 20 vjece, a ka rrezik/efekt anesor perdorimi i tij?

Dërguar nga Dea, më 06 Dhjetor 2016 në 13:35

Mirembrema Dea.Nese mjeku ju ka keshilluar te perdorni ,mund ta merrni.Pasi ai ka menduar qe eshte e nevojshme per gjendjen tuaj .Nuk ka ilace pa efekte anesore , por ama , nese e mira qe sjell eshte me e madhe se efektet qe shkakton , atehere vendoset te merret !

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 17 Dhjetor 2016 në 13:35

pershendetje doktoresha ju pergezoj per punen tuaj!kam disa dit qe kam bere nje missid abort shatezania ime e pare...jsm shum ne merak a mund te kem prap shatezani dhe a mund te perseritet e njejta gje serisht?pas sa kohesh mund te tentoj serisht per femije ju lutem?

Dërguar nga jeta, më 24 Dhjetor 2016 në 13:12

Pershendetje Jeta ! Me vjen keq qe keni patur nje abort , por qe mund te ndodhi per shume shkaqe , nje pjese e mire e te cilave nuk varen nga ti .Gjithsesi ti je e re dhe ke mundesi te mbretesh me barre serish , dhe shancet me te mira jane qe ta coh deri ne fund shtatezanine. Per kete te duhet te presesh se paku kalimin e tre cikleve, dhe para se te nisesh nje tjeter shtatezani do te ishte mire te benit kontroll tek mjeku gjinekolog.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Dhjetor 2016 në 13:12

mirmbrema e dashur dr kozeta gezuar festat .....kam.nje shqecim.te math dua te me ndimoni.me nje.pergjigjen.tuaj nk e di.e ka ndo.nje femer kete problem.qe kam un . mua po me cemend ky shqecim kam kam reth 2muaj qe se kam ciklin ne regull ne daten 11dhetor isha me perioda me ndebjen 4 ditn normale .me filluan ne 18 dhjetor me vin cdo dit na pak ..dhe sot data 25 dhjetor kam emoragji dhe dhimbje u cmenda ca duhet te bej ..ka 3 muaj qe po planifikoj dhe per femi...dhe nje pyetje te pi rapidol s ...per qecim...falemderit zmr nese me kthen nje pergj ..ju uroj fat mbarsi ne jet .....naten e mire ♡♥♥♥♥♥

Dërguar nga lida, më 26 Dhjetor 2016 në 14:33

Pershendetje Lida .nese ke dhimbje te fundit te barkut dhe hemoragji duhet te besh nje kontroll tek mjeku gjinekolog , dhe nje test shtatezanie.Mos merr qetesues , te lutem . Pasi nuk te ndihmojne per te zgjidhur problemin !

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Dhjetor 2016 në 14:33

prsh Dr.Kozeta jam nje vajze 18 vjece kam kryer marredhenie pa deshiren time 4 here ka nje 1 e 3 muaj qe une nuk kam pasur marredhenie fare jam e fejuar...doja te dije nese mund te kryeni qepje te himenit dhe sa kushton ju lutem...ju faleminderit per kohen tuaj.

Dërguar nga Ledia, më 29 Dhjetor 2016 në 10:19

Miredita Ledia ! Une nuk e praktikoj nje nderhyrje te tille .Ju uroj shendet te mire.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 10 Janar 2017 në 10:19

Pershnd Dr kozeta dua tju Pyes per dicka un dua te ngelem shtazan po ciklin se kam ne regull dhe kam ber kontroll e me kan dhen pilula Katya...tank se kuptoj in dua femi e me japin kur kudra shtazanis...un kam Ber nje abort para nje vitin...Flm per mirkuptimin e dshur

Dërguar nga Ola, më 03 Janar 2017 në 14:39

Pershendetje Ola.Mjeket ti japin kontraceptivet ne menyre qe te rregullohet cikli dhe struktura e vezores.Ne kete menyre e ke me kollaj per te mbetur shtatezan.Duhet te jesh me e qete dhe te kesh besim tek mjeku yt .Te uroj shendet te mire.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 10 Janar 2017 në 14:39

Pershendetje doktoresh kam pas mardhenie ne dat 1 per te ngel shtatzane.per sa dit duhet te bej test zhtatzanie qe ta di jam shtatzane.

Dërguar nga Anxhela droboniku, më 07 Janar 2017 në 08:06

Miredita Anxhela Kur te kene kaluar 2 jave , bej nje analize ne gjak te b Hcg Mireupafshim

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 10 Janar 2017 në 08:06

Mirmb Dr..do tju lutesha dhe nje here te me ktheni pergjigje a ka efekt ansor ky medikamentin dikirogen....fal.keti.in ngela shtazan heren e kaluar po bebja me vdiq lexoj ne internet ju ka ndodhur dhe femra te tjera kshu....mua gjinekologja ime me ka dhen .dikirogen dhe pilula katia.nk e kuptoj me kthe nje pergjigje te lutem ..Flm per mirkuptimin

Dërguar nga Ola, më 09 Janar 2017 në 14:06

Pershendetje Ola . Dikirogeni eshte shtese ushqimore , eshte kompleks vitaminik , ndaj nuk ka si te te japi probleme.Barra mund te prishet per shume arsye ,dhe shpeshhere eshte veshtire te gjinden.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 10 Janar 2017 në 14:06

Pershendetje doktoresh kam pas dhimbje shpine fryrje barku a ka mundes te jem shtatzan.kam dy jav dhe sot me erdhi cikli.

Dërguar nga Anisa plaka, më 18 Janar 2017 në 08:09

Pershendetje Anisa.Nese ju dhemb shpina , dmth ke probleme me shpinen .Nese do te dish a je shtatezane duhet te shkosh tek mjeku qe te vizitoje dhe te bej analizen e gjakut per te kontrolluar hormonin e barres.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 19 Janar 2017 në 08:09

Prsh. Doktoreshe kozeta.. Une jam 21 vjece dhe para 3 muajsh kam bere nje abort dhe kam crregullime me mensturacionet u bene rreth 45 dite qe nuk me vijne... Tani kam probleme me urinimin e kam te shpeshte dhe me ere... Kane lidhje me abortin keto simptoma... Cfare me keshillon te bej... Te falenderoj shume!

Dërguar nga Ola, më 19 Janar 2017 në 15:35

Pershendetje Ola. Pas abortit ndodhe qe te kesh cregullime te ciklit menstrual.Por nese vonesa eshte mbi 30 dite , do te keshilloja te drejtoheshe tek mjeku gjinekolog per nje vizite.PO ashtu edhe per cregullimet e tjera te duhet te besh kontroll dhe te maresh mjekimin e nevojshem !

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 24 Janar 2017 në 15:35

Mirmmbrema si je doktoresh...1pyetje kisha doktoret me than se pas abortit ngelesh shum shpejt shtazan ...mua apo me ndoth kshu kam 7 muaj qe e kam humbir beben e 5 muaj qe tentoj...ciklin e kam te crrgullt

Dërguar nga aurora, më 01 Shkurt 2017 në 13:51

Mirembrema Aurora. 5 muaj nuk jane shume , ndaj s duhet te shqetesohesh . Duhet te jesh e qete, te ushqehesh mire , dhe te maresh acidin folik , cdo dite nga nje kokerr.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 07 Shkurt 2017 në 13:51

Prsh.doktoreshe kozeta.un jam 31 vjece mensturacionet kete muaj me erdhen diten e pare ne ngjyre kafe shum e heret,si ne e zez.pastaj diten e dyte ngjyre normale por shum shum pak diten e trete po prap ngjyre te zeze ne kafe.dua te theksoj qe gjith keto dite kam pas dhe dhimbje koke.cfare duhet te veproj se eshte hera e pare qe po me ndodh.flm shum po pres pergjigje

Dërguar nga Nina, më 07 Shkurt 2017 në 08:08

Pershendetje Nina.Nese gjate ketij cikli ke pire qetesues per dhimbje , eshte e prishme te kesh ndryshime ne sasine, ngjyren dhe menyren e ardhjes se ciklit. Ne te kundert te duhet te shohesh si do vijne se paku dhe dy ciklet e tjere qe me pas te drejtohesh tek mjeku gjinekolog per te pare nese ka ndonje problem apo jo.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 07 Shkurt 2017 në 08:08

Pershendetje doktoreshe..ju lutem kam nevoje per nje pergjigje..kam disa muaj qe tentoj per shtatzani po pa rezultat .me date 9 prisja diten e ciklit gje qe nuk ndodhi..bera nje test, doli nje vize nrm plus nje e holle e zbehte...por me date 12 erdhi cikli..ka mundesi te kalosh nje cikel dhe nese je shtatzane??faleminderit ..respekte

Dërguar nga Denisa, më 19 Shkurt 2017 në 09:03

Miredita Denisa. Sigurisht qe mund te kesh hemoragji te jesh njekohesisht shtatezane . Per te qene e qete , te duhet te shkosh tek mjeku dhe te besh kontroll dhe analizen e gjakut per hormonin e barres. Dite te mbare.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shkurt 2017 në 09:03

Pershendetje doktoresha. Jam e shqetesuar pasi dy heret e fundit pas mardhenieve kam patur njolla gjaku te vogla. Jam e moshes 48 vjec. Me periodat jam e rregullt. Cdo tre jave dhe pa dhimbje. Heren e funit mund te them se i kisha tre dite me heret. Dua te di nese kjeto njolla gjaku gjithmon tregojn per prani te kancerit ne qafen e mitres. Pres me padurim nje pergjigje. Ju falenderoj dhe ju pergezoj per pergjigjet qe u jepni te gjitha grave.

Dërguar nga Brunilda, më 19 Shkurt 2017 në 13:03

Bruna Nese do te dish origjinine e gjakut , duhet te vizitohesh .Askush nuk eshte ne gjendje te thote nese ka kancer apo jo nese nuk vizitohesh. Dite te mbare

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shkurt 2017 në 13:03

Pershendetje doktorresh ,kam problem me eren e keqe te vagines gjat mardhenies seksuale si mundem ta heq

Dërguar nga Donika, më 06 Mars 2017 në 09:44

Pershendetje Donika . Nje gjendje e tille , kerkon qe te besh nje vizite dhe te maresh material per kulture , ne menyre te tille qe te gjendet mikrobi shkaktues dhe te merret mjekimi u duhur.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 09 Mars 2017 në 09:44

Pershendetje Doktoreshe.Kam crregullime te mestruacioneve.Cfare pilulash me rekomandon qe te marr kundra shtatezanise dhe sa dite para duhet ti filloj para se te kryej marredhenie dhe a e permirsojne ciklin?faleminderit dhe pune te mbare!

Dërguar nga Kristina, më 08 Mars 2017 në 06:52

Mirembrema Kristina ! Nese ke cregullime te ciklit menstrual duhet te kontrollohesh tek mjeku.Te besh eko dhe analiza hormonale qe te pershtatet terapia hormonale me problemet e tua.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 09 Mars 2017 në 06:52

Prsh doktoreshe, do doja te me ktheni pergjigje ju lutem se nuk di si te veproj , kam kryer marrdhenie te pambrojtur dhe me ejakulacion brenda aksidentalisht dhe isha ne diten e pare te menstruacioneve gjithashtu dhe kam frik nga nje shtatzani e mundur a mund ta marr pilulen 72 oreshe apo mund tme krijoje probleme me ciklin pastaj , dua tju them gjithashtu qe un kam nje cikel te crregullt , kam vezore policistike dhe kam rreth nji muaj qe kam nderprer pilulat kontraceptive

Dërguar nga Ani, më 16 Mars 2017 në 17:43

Mirembrema Ani ! Nese marrdhenia eshte kryer diten e pare te ciklit , nuk ka nevoje te maresh asnje lloj kontraceptivi . Dhe nese vuan nga vezorja mikrocistike , do te ishte e keshillueshm te perdorje kontraceptivet sa me gjate .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Mars 2017 në 17:43

Pershendetje Doktoreshe! Jam 37 vjeçe, kam me shume se nje vit qe tentoj te mbetem shtatzane, por nuk kryerj marredhenie rregullisht pasi burrin e kam jashte shtetit. Ciklin e kam te rregullt 26-28 dite dhe zgjat 4 dite. Kam bere nje vizite (eko+analize) ne Nentor 2016, kane dale normale, mjekja me dha per te pire Clomid (2 here ne dite nga 50mg) per 5 dite. E kam pire 2 here kete dhe nuk kam mbetur shtatzane. Cikli i fundit zgjati 30 dite. Ju lutem me ndihmoni cfare te bej pasi dua shume te kem femije. Me burren akoma vazhdojme te jemi larg, por cdo here qe jemi bashke tentojme te nisim nje femije. Faleminderit shume e pune te mbare ne detyren tuaj te shenjte.

Dërguar nga Evila, më 19 Mars 2017 në 01:53

Pershendetje Evila. Ju duhet te jetoni bashke se paku 2 vjet rrjesht qe te mund te mbetesh shtatezane.Nese ju takoheni rralle dhe rastesisht , me vjen keq ta them , por shancet per te mbetur shtatezane jane shume te paketa.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Mars 2017 në 01:53

Pershendetje doktoreshe. Me falni per shqetesimin. Me ka dal ne zonen vaginale nje si tip puckrre po ro nga jashte eshte si kokerr e brendshme dhe dhemb shum kur e prek.. Doja te dija nese eshte dicka per tu shqetesuar dhe e rrezikshme dhe duhet te vizitohem.. Ne pritje te pergjigjes tuaj. Ju faleminderit.

Dërguar nga Flavia, më 21 Mars 2017 në 17:16

Mirembrema. Nese eshte e dhimbshme do te thote qe ka baze infeksioni dhe si e tille duhet te mjekohet me antibiotik .Dhe te duhet te maresh qetesues te dhimbjes ne te njejten kohe . Nuk behet fjale per rrezik per jeten , por ama prish qetesin dhe rehatin tend,ndaj te duhet te vizitohesh.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Mars 2017 në 17:16

Pershendetje doktoresh kam dy mishea te hauj ne miter 2.6cm dhe 3cm njeri eshte ne murin e jashtem te mitres dhe tjetri brenda. Kam nje vajz 7 vjec dhe dua nje shtatzani tjeter kam rreth 6muaj qe tentoj per shtatzani si mendoni a me mdikojne fibromat qe kam ne miter qe nuk mbetem shtatzan. Faleminderit.

Dërguar nga lazarela, më 23 Mars 2017 në 09:25

Pershendetje! Mioma qe ndodhet ne siperfaqen e jashtme nuk ka asnje ndikim , ndersa e brendshmja varet ku eshte.Por gjithsesi 6 muaj eshte pak kohe per tu shqetesuar. Se paku mundohu te jesh e qete dhe te ushqehesh mire.Gjithashtu edhe burri duhet te bej kujdes me alkolin , duhanin apo lodhjen ne pune.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Mars 2017 në 09:25

Pershendetje Doktoreshen!cikli me eshte vonuar 8 dite,kam beret 2 teste shtatzanie te cilet kane rezultuar negativ. Nje jave para se te kisha diten e ciklit gjate merdhenies kishe hemoragji si ngjyre roze dhe nje dite me doli nje si cop mishi e vogel rreth 1 cm.cmund te jete.

Dërguar nga Klesta, më 24 Mars 2017 në 14:32

Mirembrema .Une nuk mund ta di se cfare eshte pa e pare dhe per me teper informacion do te duhej ta coje menjehere tek mjeku anatamo-patolog . Sa per vonesen e ciklit , nese testi dek negativ pas nje jave vonese mire do te ishte te beje nje kontroll ekografik.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Mars 2017 në 14:32

Pershendetje doktoresh. Kam prej 6 vitesh qe kryej mardhenie seksuale me te fejuarin tim. Sapo mora vesht qe kam ngelur shtatzan por ne rrethanat qe jam momentalisht nuk mund ta mbaj kete femije. Me duhet te bej nje abort sa me shpejt. Mund te me ndihmoni ju lutem.

Dërguar nga Migena, më 27 Mars 2017 në 07:57

Se pari duhet te besh nje kontroll gjinekologjik , dhe disa analiza.Te maresh informacion mbi pasojat dhe efektet anesore dhe me pas te kryesh abortin.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Mars 2017 në 07:57

Pershendje dokrltoresh te lutem me ndimo ..ciklin e kam nje here nje 23 dit .1jav para me fillon .qe me bien CDO dit na pak .kam koh me kete gjendje .mjeket me japin vetem kontraceptiv po un .sdua ti pi me ato se dua te kem dhe femi jam 29 vjece .....mos ka te bej me ndo nje semundje kjo gje ca duhet te bej.te lutem shum me ndimo ...flm

Dërguar nga Ela, më 04 Prill 2017 në 08:33

Mirembrema Ela .Nuk di si te ndihmoj persa kohe qe nuk di a ka apo jo ndonje problem ne miter apo vezoret e tua , si jane vlerat hormonale te tuat. Po besoj se do te ishte mire te flisje me mjeket qe te kane pare per kete problem. Ose merr nje opnion ne mjek tjeter , por pa vizituar asnje mjek nuk mund te te ndihmoje . Te uroj shendet !

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 04 Prill 2017 në 08:33

Pershendetje doktoresha jam 30 vjece ne vitin 2010 qe ne vitin e pare te martesen ngela shtatzane por ne muajin e 3 bera misit abort qe nga ajo kohe tentoj te ngel po parezultat.Tani me dt 21 mars me erdhen menstruacionet te cilat me zgjasin 7 dite.Te shtunen me 1 prill kur zgjohem ne mengjes shikoj gjakderdhje po ne ngjyre kafe mendova per nje infeksion por ato nuk permbajne ere,kam 5 dite qe kam kete gjakderdhje po me sasi shum te vogel.Cfare mund te kem ose cfare me sugjeron.Flm dhe pune te mbare

Dërguar nga Nertila, më 06 Prill 2017 në 09:49

Mirembrema .Nese hemoragjia nuk ndalon vete edhe pse eshte ne sasi te vogel , do te ishte mire te benit nje kontroll gjinekologjik per te perjashtuar ndonje kist , infeksion , apo polip te mundshem.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 13 Prill 2017 në 09:49

Pershendetje!ju lutem nje pergjigje sa me pare..kam pas gjithmone perioda te rregullta por kte her mora per here te pare ne jeten time mora vetem nje kokerr kontraceptiv oral 10 ore pas marrdhenies dhe me erdhen periodat mbas 17 ditesh..domethen i pata me dt 4 prill 2017 dhe me erdhen me 19 prill 2017 jam shqetesuar dhe penduar jasht mase qe mora ate kokrren..ju lutem me shkruani a do tme rregullohet perseri cikli?Ju falenderoj !

Dërguar nga meri, më 19 Prill 2017 në 07:39

Mirembrema. Perdorimi i pilulave te emergjences sjell ndryshim ne ardhjen e ciklit , por vetem per ate cikel kur perdoret . Jo ne ciklet pasuese.Nese te qellon qe me pas te ndryshoj cikli , kjo mund te ndodhi per arsye te tjera qe duhen pare. Mos u shqetesoni .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 21 Prill 2017 në 07:39

Pershendetje doktoresh ..te shkruajta .dhe me siper problemin Tim qe ciklin e kam te cregullt edhe Ber te gjitha analizat e gjaakut pap test Veshkat edhe teroidet...nga te gjitha keto ka probleme .teroide.Jan keto ne cregullimin e periodave dhe qe s ngelem. shtazan doja nje oergjigj te lutem dhe flm qe na kupton ...

Dërguar nga Ela, më 21 Prill 2017 në 11:13

Mirembrema Ela .Crregullimet e funksionit te tiroides dhe cregullimet e ciklit mund te behen shkak qe nuk mbeteni me barre.Ju duhet te mjekoni keto probleme , dhe te provoni te mbeteni me barre. Nderkohe mundohu te jesh e qete dhe te ushqehesh mire.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 21 Prill 2017 në 11:13

Pershendetje doktoreshe , kam nje pyetje , kam nje ciste endometrike, mjeku me ka rekomandu me hek cistin sepse esht e madhsis 6.5cm, cfar te bej ta heq a po jo ? Dhe a shkakton problem per me ngel shtatzan ?

Dërguar nga Bana, më 27 Prill 2017 në 13:49

Pershendetje ! Nese kisti eshte endomtriom , keshillohet te hiqet me laparoskopi.Nese rri per nje kohe te gjate , ateher rriten mundesite per te dhene aderenca dhe probleme te tjera qe veshtiresojne mbetjen shtatezane . Naten e mire

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 27 Prill 2017 në 13:49

Prsh doktoreshe...jam 27 vjec dhe kam kruarje vaginale bera viztliten mora mjekimin por serish e njejta situate..perdora betadin,ovula,canesten...flm per kohen

Dërguar nga Erlinda, më 05 Maj 2017 në 07:19

Pershendetje Erlinda! Une nuk kam si te jap keshille per nje shqetesim qe mund te shkaktohet nga shume gjera. Dmth te duhet kontrolli i mjekut , ose nese deshiron mendimin tim duhet te te vizitoj qe te mund te them cfare te nevojitet.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Maj 2017 në 07:19

Pershendetje doktoreshe! Doja tju pyesja para nje viti kisha abort spontan ,pas nje viti isha serisht shtatzane por u nderpre serisht brenda muajit. Dr me tha te perdor aspirin .Mund ta filloj qe tani ta perdor apo kur te jem shtatzane? Faleminderit

Dërguar nga Kejsi, më 05 Maj 2017 në 11:13

Pershendje Kejsi . Nese planifikon nje shtatezani te afert , mund te fillosh qe tani , se bashku me acidin folik .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Maj 2017 në 11:13

Persh Kozata doja tju pyesja a kan efrkte anesore qetesueset e mestruacioneve dhr a ndikojne ne shtatzani.. Theksoj kam pire sh ilace cfo muaj si psh oki dhe rapidol S dhe nja dy raste caffetin.. Me thuaj duhet te shqetesohem flm..

Dërguar nga Ela, më 08 Maj 2017 në 01:07

pershendetje Ela. Pirja e qetesuesve, sipas studimeve te fundit mund te sjelli demtim te ovulimit , dmth te pjekjes se vezez .Per kete arsye shpesh te femrat qe kerkojne te mbeten shtatezane nuk i rekomandojme.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Maj 2017 në 01:07

Prsh dua te di kam kryer mardhenie me te dashurin por dyshoj se mos kam ngel shtatzene. dua te di ndodh qe testi mos te te tregoje ne lidhje me shtatzanine

Dërguar nga silva, më 08 Maj 2017 në 15:18

Mirembrema Silva. Per te marre vesh nese je apo jo shtatezane duhet te besh analizen e b hcg se paku 2 jave nga dita qe mendoni se ka ndodhur.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Maj 2017 në 15:18

Pershendetje doktoreshe. Jam nje vajze 21 vjeqe jam e fejuar dhe me te fejuarin kemi 1 vit qe kryejme maredhenie. Ne heren e fundit qe kryem me doli gjak ne fund te maredhenies dhe pas nje jave me erdhen menstruacionet 4 dite para dates se tyre . Jam e shqetesuar sepse kete here menstruacionet jane te shumta ndryshe nga heret tjera. Me ktheni pergjigje ju lutem. Me rrespekt.

Dërguar nga Ana, më 10 Maj 2017 në 09:39

Mirembrema Ana Dalja e gjakut pas marrdhenies mund te vij per shume arsye : prania e infeksioneve te ndryshme , traum gjate marrdhenies , polip etj .Per kete arsye ju duhet te beni nje vizite gjinekologjike . Naten e mire.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Maj 2017 në 09:39

Mirmbrema doktoresh kam kist me gjak kam pir dy muaj kontraceptib po kam dhimbje shum me mpihet kemba çfar mund te bej kush esht menyra mw e mir.

Dërguar nga Anisa plaka, më 11 Maj 2017 në 15:06

Pershendetje Anisa.Menyra e trajtimit varet jo vetem nga shqetesimet qe ke por edhe nga permasat e cistit , mosha jote , deshira per te lindur femije.Prandaj duhet te konsultohesh me mjekun per te percaktuar menyren me te mire , te pershtatshme per ty.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Maj 2017 në 15:06

Pershendetje dr Kozeta.Une jam laura 29 vjece ne nje mardhenie.Doja te merja nje pergjigje nga ju.Nje jave pas ciklit kam vene re sekrecione te celura ngjyre kafe te lehte.Nuk e di nqs mund te quhet problem gjinekologjik apo eshte dicka normale pasi para tre vitesh kam qene e prekur nga papiloma virus..Faleminderit

Dërguar nga Laura, më 13 Maj 2017 në 04:58

Pershendetje Laura. Nese ke sekrecione kafe , te duhet te besh se paku nje kontroll gjinekologjik per te pare qafen e mitres per pranine e ndonje problemi .Nese shihen shenja te infeksionit mjekja ju merr material per te bere mbjellje per te gjetur shkaktarin.DHe mund te beni nje ekzaminim ekografik per te perjashtuar problemet e mundshme.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Maj 2017 në 04:58

Pershendetje doktoresh jam 24 vjec dhe kam nje kist kam ber analizen ca125 dhe ka dal rezultati 159.9 jam konsultuar dhe me kan then esht endometrioz dhe duhet hequr me nderhyrje a mundet te kurohen kto kiste pa pasur nevoj per nderhyrje

Dërguar nga Blerta, më 03 Qershor 2017 në 12:08

Miredita Blerta Mjekimi mekontraceptiv per endometriomen perdoret vetem pe ta mbjatur nen kontroll.Duke qene se permbajtja e tyre eshte gjak , nuk ka mundesi qe te perthithen , ato vetem hiqen ne menyre kirurgjikale .Ne moshat e reja me e rekomanduar eshte laparoskopia.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Qershor 2017 në 12:08

Pershendetje Doktoresh.Jam Besa dhe jam 20 vjeç. Per 6 muaj kam mar mjekim me Dufason dhe Clomid sepse kisha kiste me uje.Gjate mjekimit kam ber eko dhe doktori qe me ndiqte me ka then qe nuk i kisha me.Pas mbarimit te mjekimit perseri kisha probleme.Bera nje ekto tjeter tek nje mjek tjeter dhe me tha qe jo vetem qe kistet nuk me kan ikur, por jan zmadhuar me shume dhe te mbushura me gjak.Gjithashtu me tha qe kam mar mjekim te gabuar me Clomid.(Nuk kam kryer asnjeher mardhenie). Cfare pasojash mund te me sjell mjekimi i gabuar dhe cfare duhet te bej? Faleminderit

Dërguar nga Besa, më 07 Qershor 2017 në 06:34

Miredita Mendoj qe Clomidin e ke marr gabim , dhe duhet patjeter ta nderpresesh .Nderkohe duhet te maresh kontraceptiv q te qetesosh vezoret , ose mos merr asnje mjekim nese nuk jane shume te zmadhuara.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Qershor 2017 në 06:34

Jam nje vajz e martuar 27 vjece un vuaj NGA nje cist edhe me jep hemoragji jam vizituar me kam dhen ciprinol edhe femoden me ndaloi emoragjia po mbas 2 muajsh me erdhi cikli edhe kam 15 dit me hemoragji te lutem me thuaj cfar duhet te ben?

Dërguar nga Klodiana, më 15 Qershor 2017 në 13:39

Miredita.Nese ke kist te madh , dhe cregullime te ardhjes se ciklit , te duhet perdoresh me gjate kontraceptivet . Gjithsesi shko edhe njehere kontrollohu tek mjeku qe te jesh e sigurt.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Qershor 2017 në 13:39

Pershendetje , lexova per ju ne internet dhe nuk mund te rezistoja te marr mendimin tuaj si gjinekologe per dicka qe mua vertet me shqeteson.Jam 19 vjec dhe prej nje viti jam ne nje mardhenie, para 10 ditesh ishte hera ime e pare qe kryeja mardhenie dhe ajo cfare me shqeteson esht fakti qe kisha derdhje gjak para se akti te ndodhte, gje e cila e beri partnerin te dyshoj dhe ne virgjerin time.Nuk di si ka nje menyr ti deshmoj atij qe vertet ishte hera ime e pare dhe kjo qe ndodhi me beri te trembem pak, si ka mundesi?!.Dhe gjat aktit ndjeja shum dhimbje.E derdhja e gjakut vazhdoi dhe gjat nates teksa flija dhe diten e nesrme.ju lutem me tregoni a esht normale kjo? Ju faleminderit , pres nje pergjigjie

Dërguar nga Erta, më 10 Korrik 2017 në 05:43

Miredita Per te vertetuar nese ke qene e virgjer apo jo nuk ka analiza .Nese gjaku ka nisur para marrdhenies , ka qene me origjine nga pjese te tjera , s ka lidhje me marrdhenien e mund te zgjasi ne kohe dhe sasi te ndryshme .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Korrik 2017 në 05:43

Pershendetje doktoresh kam kist dhe nuk po perthahet pi kontraceptiv dhe asnje rezultat kam shum dhimbje po tentoj dhw per shtatzani dhe nuk.po ngel dot te lutem çfar duhet te bej.

Dërguar nga Anxhela, më 13 Korrik 2017 në 12:41

Miredita ANxhela . Problemi qe ke kerkon kohe dhe durim , nuk mund te zgjidhet me email. Duhet te konsultohesh me mjek gjinekolog dhe te maresh mjekimin sipas gjetjeve .Nese nuk ju jep zgjodhje mjeku qe ke , mund te maresh nje mendim te dyte , por duke u paraqitur dhe kontrolluar personalisht . Dite te mbare.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Korrik 2017 në 12:41

Doja te beja nje vizite sepse para pak ditesh fillova te kem probleme, mund te me tregoni ku ndodhet klinika juaj dhe sa kushton vizita?

Dërguar nga Ada, më 19 Korrik 2017 në 09:07

Pershendetje ! Klinika ndodhet ne Bulevardin Zogu i Pare. pll 53, hyrje 3 ne katin e dyte . Cdo dite nga e hena deri te premten nga ora 8 deri ne 18.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Korrik 2017 në 09:07

Pershendetje doktoreshe! Jam 20 vjec! Kam kryer marredhenie per here te pare para dy ditesh, nuk me doli gjak gjate aktit por pata dhimbje te tmerrshme. Nje dite pas aktit kam pasur sekrecione ngjyre kafe, dhe diten e sotme kam pasur njolla te zbehta gjaku, dhe ne pjesen e jashtme te vagines, aq sa mund te dalloj, shoh gjak dhe skuqje te zones! Eshte normale dicka e tille? Nese vazhdon kjo gje mund te konsultohem dhe per cfare konkretisht duhet te kryej?

Dërguar nga Adel, më 28 Korrik 2017 në 13:17

Mirembrema Adel .Nese hemoragjia eshte dukeu zvogeluar , nuk ka ndonje gje per tu shqetesuar . Nese vazhdon me te njejten sasi ose shtohet apo shoqerohet me shqetesime te tjera duhet te paraqitesh prane nje mjeku gjinekolog per te kryer nje kontroll gjinekologjik .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Korrik 2017 në 13:17

Doktoresha pershendetje Para 2 muajsh km kryer mardhenie por te sigurt qe ska pas derdhje dhe muajin e 1 nk m ka ardh cikli km ber tesit shum her dhe rezulton negativ..uji i holl me dilte me gjak muajin tj km kryer serish pa mbrojtje por nk me kn ardh akoma kn kaluar 3 jave e ca km bere serisht testin por pa gje serish rezultat negativ.Km bere analizat e urines me mbjellje dhe m dolen me shum E.coli dhe km mare per 2 jav rresht antibiotik..Kam bere dhe nje eko diku dhe nk kisha gje..E ndjej veten si te fryre dhe gjoksin gjithashtu e ndjehem e lodhur ter kohen,e nuk e kuptoj se cpo m ndodh..Km kaluar e nje periudh stresi por nk besoj te ket kaq impakt sa x 2 muaj..Te lutem me jep dot nje shpjegim ose te vij te bej ndonje vizite n kliniken tuaj pasi jam shum ne ankth e stres. Ne pritje te pergjigjes tuaj

Dërguar nga Era, më 03 Gusht 2017 në 00:37

Pershendetje Era . nese tetsti eshte negativ , mundohu te qetesohesh. Infeksioni i urines duhet mjekuar dhe kjo mund te ndikoj ne gjendjen shendetesore tende.Nese do nje pergjigje me te plote te duhet te vizitohesh , sigurisht .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 05 Gusht 2017 në 00:37

Pershendetje jam nje vajze 22 vjece kam pasur irritim dhe kruarje pas plazhit .. perdora 4 poliginax ovul kruarja m iku por skuqja jo .. bera analize urine m doli shum mir ndersa mbjellja e sekrecioneve vaginale m doli candida albicans .. me thoni ju lutem cfare mediakmenti perdoret ne kete rast ?

Dërguar nga Marsela, më 05 Gusht 2017 në 04:21

Pershendetje Marsela . Duhet te vizitoheni qe te kuptohet kush e shkakton kete irritim , ne menyre qe te merrni mjekimin e duhur .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 05 Gusht 2017 në 04:21

Jam shtatzane gati 2 javshe dhe kam dhimbje ne fund t barkut dhe mbrapa. Kam frik se eshte rrezik deshtimi sepse para disa muajve humba fenijen njelloj sic kam tani kto shenja. Nuk dua ta humbas cfare me rekomandoni

Dërguar nga Rajmondadudumi, më 05 Gusht 2017 në 11:47

Pershendetje Rajmonda . Nese keni dhimbje duhet te kontrolloheni tek mjeku qe keni me afer. Vetem duke ju vizituar mund te merrni mjekimin e duher. Sidoqofte , e rendesishme eshte te kujdesesh per veten , mos ngri pesha , evito daljen ne diell dhe ushqehu sa me mire.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 05 Gusht 2017 në 11:47

Pershendetje jam nje vajze 17 vjec dhe kam shum marrjemendsh dhe zbehje te shikimit gjithashtu e ndjej veten shume te pafuqishme . kohet e fundit kam rene shume ne pesh duke mos mbajtur asnje diete dhe ndonjegere kur nervozohem kam rrahje shum te forta te zemres dhe nuk mbushem dot me frym . Ju lutem me ktheni pergjigje .

Dërguar nga Rina, më 15 Gusht 2017 në 08:23

Pershendetje Rina . Nese keni gjithe keto shqetesime , ju duhet te kontrolloheni tek mjeku i familjes , dhe ai ju rekomandon mjekun specialist .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Gusht 2017 në 08:23

Doktoresh pershendetje.kam kist dhe tan ne gusht mbusha vitin vetem kam pir kontraceptiv ju lutem çfar duhwt te bej

Dërguar nga Anxhela, më 21 Gusht 2017 në 13:09

Pershendetje Anxhela . Duhet te shkosh tek mjeku dhe te besh konrtollin e radhes . Ne varesi te gjendjes tende , mjeku vendos nese do e nderpresesh mjekimin apo do e vazhdosh.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Gusht 2017 në 13:09

Pershendetje doktoresh , kam 2 muaj qe perdor metoden kontraceptive yaz , dhe jam ne fillim te pakos se trete ne diten e 4 te muajit te trete qe e perdor yaz , dhe harrova nje tablet por e piva brenda 17 oresh nga orari qe e pija zakonisht por nderkoh kam patur marredhenie te pambrojtur me te fejuarin tim gjate gjith javes , a ka mundesi te kem mbetur shtatzan ? Por nderkoh dua tju informoj qe gjithmon e kam pir ne orar kokrren dhe esht hera par qe me ndodh kjo gje dhe nderkoh e marr kte kokerr per mjekimin e vezoreve policistike sepse kam rreth dy vjet qe jam diagnostikuar . Faleminderit

Dërguar nga An, më 22 Gusht 2017 në 08:58

Pershendetje An! Pergjithesisht ,nese harron nje tablet , mund te kesh si pasoje hemoragji te paket , por nuk je i sigurt per shtatezanine.Per kete te duhet te presesh ardhjen ne kohe ose vonesen e ciklit pasardhes .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Gusht 2017 në 08:58

pershendetje doktoreshe jam nje farmaciste . Do te ju falenderoja pa mase nese do te pergjigjeshit ne pyetjen time. Para 5 muajve kisha nje hemoragji dhe infeksion ne urine. .Bera nje vizite te gjinekologu dhe me tha se kisha bakterie ne urine por edhe leng te lire ne hapesiren e douglasit. mora mjekim amoksiklav me kaloi por here pas here kam dhimbje ne fund te barkut jo shum te forta te ngjashme me ato gjat kohes qe kisha hemoragji.si mendoni ju a jam mjekuar ne menyre te duhur apo duhet perseri te kontrollohem , ju faleminderit

Dërguar nga lira, më 22 Gusht 2017 në 15:24

Pershdnetje Lira. Une nuk jam ne gjendje te te them nese je mjekuar mire apo jo , por ama nese vazhdon te kesh shqetesime , me mire shko kontrollohu edhe njehere qe te jesh me e qete .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Gusht 2017 në 15:24

Pershendetje dr. Kozeta,jam nje vajze 18 vjece dhe kte periudhe kam pas problem me menstruacionet,kto tre heret e fundit me kan ardhur cdo tre jave,eshte dicka qe duhet kontrolluar apo do kaloje me kohen?

Dërguar nga Ersi, më 30 Gusht 2017 në 10:51

Mirmebrema Ersi . Nese ardhja e ciklit eshte e crrregull te paktes tre here , duhet te besh kontroll tek mjeku per te pare vezoret , strukturen e tyre dhe ndoshta te kontrollosh edhe hormonet.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Gusht 2017 në 10:51

Pershendetje doktorresh jam nje vajz 16 vjec doja t beja nje pyetje rreth ciklit menstrual me ka shqetesuar shume,kohezgjatja e tij esht 12 ditr dhe ndoshta vazhdon perseri...ne fakt pese ditet e para te ciklit menstruacionet ishin shum shum te pakta ndersa tanj vijojne shume ...jam shum e shqetesuar pres nje pergjigjie...respekte

Dërguar nga Nela, më 31 Gusht 2017 në 02:51

Mirembema . Te duhet te besh nje kontroll ekografik , per te pare se cfare problemi mund te jete .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 31 Gusht 2017 në 02:51

Pershendetje dr! Nese mund te me ndihmoni me nje prgj. Jam 28 vjece dhe me cikel te crregullt . Kam 6 muaj qe kerkoj shtatzani dhe prej 3 muajsh po pi parlodel 2.5 mg / gjysem tb cdo darke me konsulte mjeku. Gjate kesaj kohe dy here testet e shtatzanise me dalin pozitiv per tre dite rresht dhe ditet e 4 del negativ. Si shpjegohet kjo? Dhe cfare duhet te Bej? Faleminderit!

Dërguar nga Ada , më 12 Shtator 2017 në 15:59

Pershendetje Ada . Duhet te besh analize gjaku per te pare nese je apo jo shtatezane .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 15:59

Pershendetje dhe shum faleminderit. Un ju kam shkruar dhe me par.kam humbur dy shtatzani .njeren para 1 muaji dhe shof se cilki me esht vonuar 9 dit bera nje test dhe me doli pozitiv. Po ngaqe kam humbur dy shtatzanI kam filluar po pi ultrogestan 100mg nga 3 kokra ne dit. Por I kam Mar nga shqiperia sepse ktu ku jetoj nuk te japin .a mund ti vazhdoj sepse shoh permiresim.

Dërguar nga Rajmondadudumi, më 13 Shtator 2017 në 02:08

Pershendetje Rajmonda. Sado larg te ndodhesh , te lutem mos merr asnje mjekim pa u kontrolluar me pare nga mjeku .Ti mund te ndihesh me mire per shume arsye , por asnjehere nuk mund te jesh e sigurt per ate qe ndodh ne organizmin tend .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 02:08

Pershendetje dhe nje here dr. Kozeta,doja te thoja se pari qe ju falenderoj per kte portal ku cdo femer mund te shprehe problemet e saj dhe te gjej nje pergjigje nga nje mjeke kaq e specializuar.Vuaj nga vaginoza bakteriale dhe deri me sot e kam trajtuar thjesht me antibakterial ne kushte shtepie,sic jane tamponet me tee tree oil(1-2 ore) ose me uthull molle,por edhe pse e trajtuar ne brendesi nk kam par ndonje rezultat te madh,ndaj doja te kaloja ne nje trajtim me pilula,cfare me sugjeroni?

Dërguar nga Ersi, më 13 Shtator 2017 në 11:21

Pershendetje Ersi Mendoj qe mjekimin per problemin qe ke duhet ta japi mjeku , pasi t ju vizitoj dhe te marri analize nga sekrecionet e tua . NUk merren mjekimet pa u pare me pare gjendja reale .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 11:21

Pershendetje doktoreshe. Jemi nje cift nga Shkodra . Kemi 2 vjet te martuar. Burri para 6 muajve kaloi nje stres( per shkak te nje problemi familjar) dhe per shkak te ketij stresi ka kaluar nje paralize dhe nuk kryen dot derdhjen, dmth eshte ne rregull per kryerjen e maredhenies por ne momentin qe duhet te bej derdhjen ka dhimbje dhe nuk arrin dot qe ta perfundoj. eshte konsultuar , beri dhe nje eko dhe i kane thene qe e ka nervore dhe duhet te pres qe ti kaloj. mirpo duke qene se ne nuk kemi femije , jemi te shqetesuar se sa kohe mund te zgjase kjo situate dhe per me teper doja te informohesha mos ka ndonje mundesi kure per ta trajtuar ose nese kjo situate zgjate me vite, a kemi ne mundesi si cift qe te bejme nje femije me ndonje lloj farezimi? me falni me terminologjine mjekesore jo te pershtatshme. shume faleminderit

Dërguar nga Manjola, më 15 Shtator 2017 në 02:57

Mirembrema Manjola . Sigurisht qe ka zgjidhje per kete problem. Ne fund te fundit mund ta besh me fertilizim in vitro .Nese ju jeni te rinj, do te ishte me mire qe te prisnit pak kohe sa te kaloj kjo veshtiresi dhe te mbeteshit me barre ne menyre natyrale.Nderkohe mundohu qe ti rrish sa me prane burrit dhe ta ndihmonit per ta kaluar kete moment .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 02:57

Mirembrema Doktoresh Kozeta, kam prej dy muajsh qe tentoj te mbetem shtatezane dhe testi me ka dal negativ. Shenjat si perzirje, fryrje dhe dhembje ne fund te barkut, marrje mendsh i kam pasur prezente gje qe me ben te dyshoja per ndonje shtatezani dhe mestruacionet e kaluara ishin te paketa ne krahasim me ate cfare i kam normalisht. Plus shpesh kam rrjedhje vaginale me ere te keqe, do te doja tiu pyesja nese jane shqetesuese apo jo keto shenja, dhe si mundem te arrij nje shtatezani e cila te jete e shendetshme? Ju falenderoj

Dërguar nga Eda1, më 16 Shtator 2017 në 18:34

Pershendetje Eda . Shpesh here nga deshira per te qene me barre , grate shfaqin shenja nga me te ndryshmet .Ti duhet te jesh e qete , kur ti vij koha do te mbetesh shtatezane.Por e rendesishme eshte te kryesh kontrollin tk mjeku per te pare mos ke infeksione , per shkak te eres qe ke . Dhe sigurisht te maresh mjekim .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 18:34

Pershendetje doktoreshe Qe 3 jave kam dhimbje tek gjinjet mu kan forcuar dhe rritur Kam edhe dhimbje koke shume Kam temperature si brenda ashtu edhe nga jasht trupit Kam pasur edhe dridhje trupi A mund te jene shenja shtatzanie Ju lutem me ktheni nje pergjigje

Dërguar nga Ana, më 21 Shtator 2017 në 01:59

Pershendetje Ana . Nese do te dish a je shtatezane shko tek mjeku dhe vizitohu . Shenjat qe ke mund te vijne prej shuem arsyesh , jo vetem nga shtatezania .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 01:59

Pershendetje doktoreshe,jam 27 vjec,rezultoja me kist ne vezoren e djathte 7,6 cm,perdora 6 muaj femoden po pa rezultat,bera me pas punksion te kistit,dhe po pres pergjigjen e biopsise,lengu ishte i paster,shqetesime skam pasur,jam ne merak a perseritet kisti? Ne pergjithsi pas sa koheve mund te jesh gati te lindesh nje femije?

Dërguar nga Arsida, më 22 Shtator 2017 në 05:58

Pershendetje Arsida . Punksioni i kistit nuk e hq kistin , ai thjesht heq permbajtjen e tij ,dhe me kalimin e kohes , kjo mund te riformohet. Heqja e kistit me kapsulen e tij eshte perfundimatare.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 05:58

Kam pasur 2 aborte njeri pas tjetrit dhe ne javen e 5 ose te 6.abort spontan..tani kam dy muaj qe sme vijn ato bera nje test me del me dy vija. Plus shoh ndryshim ne trup ..kam filluar po pi ultrogestan 100mg. Nga frika mos e humbas dhe kte. A I ben dem bebit

Dërguar nga Monda, më 25 Shtator 2017 në 10:26

Pershendetje Monda . Nuk duhet asnjehere te maresh mjekime pa keshilluar apo kontrolluar me mjekun .Ne fakt gabimi qendron tek farmacite qe te japin cfaredolloj medikamentesh pa recete . Ju duhet te paraqiteni tek mjeku gjinekolog dhe nese ai e sheh te arsyeshme , ju jep mjekim. Aborti mund te ndodhi per shume shkaqe, shpesh dhe te panjohur ,prandaj marrja e utrogestanit nuk te mbron .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 25 Shtator 2017 në 10:26

Pershendetje doktoreshe! Me pelqejne shume pergjigjet tuaja teper te sakta . Une jam 28 vjece dhe kam 2 vite afersisht ,qe tentoj per shtatzani me bashkeshortin por ende asnje rezultat. Kam cikel teper te crregullt me vine rralle pothuajse cdo 6 muaj. Kam perdorur kontraceptive si diane 35 ,yasmine,femoten..gjithashtu utrogestan ,dupaston .Ne momentin qe shkepus marrjen e ketyre medikamenteve menstruacionet nuk me vine normalisht ,si dhe kam akne ne fytyre. Kam bere eko transvaginale dhe mjeku me ka nxjerre me diagnozen vezore microcistike.Gjithashtu kam bere dhe analizen e prolaktines dhe me ka dale ne vlera normale. Nuk e di sa gjasa kam qe te mbetem shtatzene sa me shpejt me cikel te crregullt? Faleminderit !

Dërguar nga Brisida , më 02 Nentor 2017 në 10:18

Pershendetje Brisilda. Nese cikli eshte i cregullt , sigurisht qe do kesh veshtiresi ne mbetjen shtatezane .Nesee ne eko te eshte thene qe ke vezore mikrocisitike dhe keni edhe acne , ju duhet te beni bilancin hormonal , dhe ne varesi te vlerave te tyre , mund te merret mjekimi. Mbetja shtatezane mund te kerkoje kohe , ndaj duhet te keni me shume durim , dhe te jeni e qete . Naten e mire!

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Nentor 2017 në 10:18

Pershendetje,jam 25 vjece kam pasur gjithmon nje cikel te creegullt kam 9 muaj qe tentoj te ngel shtatzen dhe parezultat.kam gjitha analizat e duhura e me kan dal tgjitha mir.me kan kshilluar te marr kontraceptivin katya,ju si mendoni ci kontraceptiv eshte me i mire? Ose ndonje keshill si duhet te veproj ne rastin tim? Flm per kohen

Dërguar nga Senada, më 05 Nentor 2017 në 17:13

Pershendetje Senada Nese cikli eshte i crreggullt , sigurisht qe do keni veshtiresi per te mbetur shtatezane. Por per te percaktuar nese mjekimi qe ju keni eshte i duhuri per ju ,kete e vendos mjeku qe ju ka vizituar . Ndryshimet hormonale jane te veshtira per tu vleresuar nga larg . Naten e mire!

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Nentor 2017 në 17:13

Kam pasur nje aksident te vogel para pak kohesh dhe pata pak gjakderdhje. A eshte i mundur demtimi i himenot nepermjet ndonje aksidenti ? A rikupeohet kjo gje?

Dërguar nga Ana, më 12 Nentor 2017 në 07:20

Pershendetje Ana! Nuk ka rendesi aksident apo jo aksident ... Himeni eshte organ rudimentar ...pa rendesi jetesore Mjekesia eshte per te sheruar semundje , plastika merret me keto pune Shendet te mire te uroj !

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Nentor 2017 në 07:20

Pershendetje doktoreshe jam 17 vjece kam nje problem. Me eshte shfaqur nje kokerr ne njeren ane te vagines me sakte ne labia majora sic quhet ne gjuhen shkencore nuk dhemb ska as ngjyre por e ndjej me prekje. Cfar mund te bej??

Dërguar nga Sara, më 15 Nentor 2017 në 16:44

Mirembrema Sara! Te duhet te besh nje kontroll tek mjeku gjinekolog , qe te merret informacionin i sakte .Vetem mjeku mund te thote cfare eshte , si mjekohet etj Ju uroj sherim te shpejte!

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Nentor 2017 në 16:44

Prsh humba bebin 5 muajsh para 2 muajve. Me erdhi cikli pas 30 ditesh , ne diten e ovulimit kisha dhimbje te forta ne te dyja vezoret piva buscopan dhe u qetesova. Te njeten gje dhe kte muaj. me ka ndodhur me para theksoj para shtatzanis. Eshte normale apo eshte per tu shqetesuar. Ju faleminderit

Dërguar nga ena, më 17 Nentor 2017 në 10:15

pershendetje Ena. Me vjen shume keq per humbjen e bebit . Dhimbja ne periudhen e ovulacionit jane te shpeshtatk shume gra , dhe konsiderohen normale.Nese keto dhimbje jane aq te forta sa te prishin cilesine e jetes , atehere mund te shkosh tek mjeku qe te maresh mjekim . Te uroj shendet te mire!

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 26 Nentor 2017 në 10:15

Mirdita me pelqejn gjdo pergjigje e jotja flm qe ke koh te meresh me neve . Jom e shqetsuar qe disa dit cikli ka pas mem ardh normal po une kom provu me mbet shtatzane po kam secilen shenj per shtatzani pardje dmth sot e 3ta dit cikli ka pas mem ardh normal po mkan ardh veq kapak pom shkojn ne ngjyr kafe a mundet me kon shtatzani dhe ndihem e fryr ndanjeher.para 3 vite kom pas abort se smu ka zhvillu e dej tash skam mbet mo e ciklin gjeth mir e kom pas edhe pse kom provu me mbet po tash ndryshe krejt kapak ndodh smshkojn gjakdergje tpakta tana vew pak

Dërguar nga Fatma, më 01 Dhjetor 2017 në 04:46

Pershendetje Fatma .Nese je apo jo shtatezane nuk ta tregon hemmoragjia por shko te besh nje test shtatzanie dhe te qetesohesh .Nese nuk je shtatezane bej nje kontroll tek mjeku qe te shohesh pse nuk ke cikel si me pare .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 03 Dhjetor 2017 në 04:46

Pershendetje Fatma .Nese je apo jo shtatezane nuk ta tregon hemmoragjia por shko te besh nje test shtatzanie dhe te qetesohesh .Nese nuk je shtatezane bej nje kontroll tek mjeku qe te shohesh pse nuk ke cikel si me pare .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 03 Dhjetor 2017 në 04:46

Pershendetje! Se pari dua tu pergezoj per kete faqe dhe korrektesine tuaj ne kthimin e pergjigjeve. Jam Ana dhe kam dy muaj qe po perpiqem te mbetem shtatzane por pa rezultat.Ciklin e kam te rregullt por muajin qe iku ishin me pak se zakonisht ne sasi.Kam bere du teste nje dy jave pas aktit te pambrojtur ndersa tjetrin pas 6 javesh ppr rezultati ishte negativ.Kam temperature te larte trupi,ushqehem dhe sado qe ha me duket sikur nuk ngopem e kam nevoj te ha prap(kujdesem te ushqehem me fibra dhe ushqime dietike).Urinoj shume me shpesh sesa zakonisht.Kam luhatje te medhaja humori.Nuk e di ne mund te jem shtatzane apo jo dhe pse dua shum.Pas aktit nganjehere nje pjese e spermes me del jasht dhe nuk e di nese eshte problem apo jo.Ju lutem me ktheni pergjigje ne kam apo jo simptoma shtatzanie dhe per punen e spermes?Do ju lutesha per keshilla se cfare duhet te konsumoj per te shtuar mundesine per te ngelur shtatzane apo ndonje medikament. Shpresoj ne pergjigjen tuaj. Ju pershendes.

Dërguar nga Ana Hoxha, më 03 Dhjetor 2017 në 12:10

Pershendetje Ana. Me duket se ke harruar te jetosh jeten tende ... te qenurit shtatezane eshte bukur , por ama ndodh kur ka kohen , jo kur do ti Ti nuk je femije 2 vjec qe te ngulesh kemb ..." e dua tani " Se pari je martuar qe te plotesosh veten tende , je martuar qe te shijosh jeten tende.... femija le te vij kur te doje . Prandaj , shijo dashurine dhe jeto jeten tende. Ajo qe del jashte eshte lengu spermatik , dhe eshte normal qe do dali jashte. Spermatozoidet qe kryejne funksionin , jane te padukeshem dhe kalojne vete ne rruget e brendshme.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 03 Dhjetor 2017 në 12:10

Përshëndetje doktoresh dua te ju bej nje pytje, pasi shoh qe shume Femrav ju paske ndihmuar ne pergjigjet e dhena. Jam 24 vjece, me 30 nentor te keti viti kam pasur nje abort me tableta cytotek,isha 5 jave shtatezen. Tana dua ta di kur do me vin cikli tjeter? Si llogaritet prej dates qe e bera abortin? Dhe si me ka ndaluar gjakderdhja, ka filluar nje arom e keqe qe ngjan si er peshku. Pas 2 jave qe me ndaloi gjakderdhja kam pasur mardhenje me preservative. Mund te me jepni nje keshill ju lutem? Qfar te bej?. Gjitha te mirat

Dërguar nga Helena, më 21 Dhjetor 2017 në 21:22

Pershdendetje Helena Te duhet se paku 40 dite qe te rregullohet cikli , por kjo s eshte fikse. Organizma te ndryshem , reagojne ndryshe . Era e keqe tregon per infeksion , ndaj ju duhet qe te merrni patjter mjekim me antibiotik . Per kete duhet te besh nje kontroll tek mjeku gjinekolog.

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Janar 2018 në 21:22

Pershendetje! Jam nje vajze 21 vjec dhe problemi im eshte qe pas mardhenies kam gjakderdhje. Pervec kesaj kam edhe shqetesime te tjera te tipit kruarje, sekrecione me ere te keqe etj. Jam vizituar tek mjekja dhe mora disa mjekime (per nje infeksion qe me doli nga analizat e sekrecioneve) te cilat me qetesuan disi por me perfundimin e tyre me filluan perseri. Cfare mendoni se mund te kem dhe cfare ekzaminimi me sugjeroni te bej? Mendoni se mund te jete kancer?!

Dërguar nga Elena, më 03 Janar 2018 në 18:04

Mirembrema Elena Perse duhet te kesh kancer dhe jo ndonje gje tjeter ? Shko ne mjek tjeter vizitohu edhe njehere , se ndoshta ke nevoje per trajtim tjeter .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Janar 2018 në 18:04

Nese i dashuri esht me tura dhe un me xhinse dhe ai prishet dmth e derdh te xhinset e mia te vagina, ka gjasa t ndidh gje?

Dërguar nga Goca, më 07 Janar 2018 në 09:31

Pershendejte Goca pa emer ! Kete nuk di ta them , me vjen keq! Uroj te jesh mire!

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Janar 2018 në 09:31

Mirdita mjeke po ju shkruj se jom e shqetsuar shum mu smka ardh perioda qe 10 dit e bera testin mdulen dy vija por e dyta shum e leht sa per sy dallohet kesh te mjeku tha je shtatzan 4.4 tha bone analiz gjakun hcg me doli negativ kur shkova te mjeku u qudit mkontrolloj opet tha spo sho tash diqka sot ne mengjes u zgjova opet bona testin me urin shtepiak dul njejt dy vija e dyta e zbeht qka mundet me kon kjo spo di

Dërguar nga Fatma, më 11 Janar 2018 në 06:49

Pershendetje . Duhet te besh analizen e gjakut pas 48 oresh , nese te del negativ dmth nuk je shtatezane.Nuk ka gje tjeter me te sakte sesa analiza ne gjak .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 14 Janar 2018 në 06:49

Pershendetje Doktoresh. Jam nje vajz 19 vjec. Jam ne nje lidhje prej 3 vitesh me nje djal me te cilin kam kryer edhe mardhenien heren e par. I dashuri nuk beson ndaj meje dhe un mendova te shkoj te nje gjinekologe e cila mund te me ndihmoj per kete problem qe kam duke me ber ndonj analiz ose nuk e di cfar tjeter per tja vertetuar te dashurit tim qe nuk kam kryer mardhenie me askend tjeter vec atij. Dua te di te shkoj te gjinekoligia apo ku me sugjeroni ju?

Dërguar nga Anonim, më 17 Janar 2018 në 20:26

Pershendetje! Nese ai nuk beson ne fjalen tende , ky eshte problemi i tij . Mjeku gjinekolog eshte per te sheruar semundje , dhe virgjeria nuk eshte semundje. Ti je aq vajze e rritur sa te meritosh dhe te kerkosh respektin e duhur .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 20 Shkurt 2018 në 20:26

pershendetje doktoresha jam Alda 26 vjece kam gati 1 vit e gjysem qe pervoj te bej nje femij te dyt por nuk po ngel dot i kam ber dhe analiza dhe ekot te gjitha dhe me thon qe cdo gje i kam mir si vezoret ashtu edhe mitren edhe im shoq i ka ber te gjitha analizat dhe i kemi ok nuk po kuptoj pse nuk po ngel dot shtatezan cilesoj se kam nje femij qe po vete 7 vjec .... a me jepni dot ndonje shpjegim si ka mundesi kjo gje ? Ju lutem se e kam siklet shum te madh....... Faleminderit dhe repekte per punen tuaj

Dërguar nga Esmeralda, më 18 Janar 2018 në 02:00

pershendetje Nese mjeku te ka thene qe je mire , s ka pse behesh merak Aq me teper kur e ke nje femije .Mendo qe cdo gje ndodh ne kohen e vet !

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 20 Shkurt 2018 në 02:00

pershendetje dr Kozeta un kam 2 vjet qe tentoj te bej femij jam 26 vjece dhe burrin e kam 36 kemi dhe nje djal 6 vjec i kemi ber te gjitha analizat dhe ekot dhe na kan then qe jemi ne rregull qe te dy muajin e kaluar cikli me erdhi ne daten 13 ndersa kete muaj nuk me kan ardhur akoma kan kaluar 4 dit nga data dhe mendova se mos kisha ngel shtatezan u gezova por sot bera testin dhe me doli negative ...... a kam ngelur shtatzan apo jo doktoresh ? me ktheni nje pergjigje ju lutem se jam shum ne ankth faleminderit per gjithcka Eralda

Dërguar nga eralda nallbani , më 18 Janar 2018 në 02:49

Pershendetje Eralda . Mundohu te jesh e qete ...si ta gjej une a je shtatezane ?! Nese ke vonesa te ciklit , duhet te besh vizite gjinekologjike dhe analiza . Keshtu kupton se cfare ndodh me ty, dhe nese duhet mund te maresh mjekim .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 20 Shkurt 2018 në 02:49

Pershendetje doktoresh jam nje grua 30 vjeqare jam e shqetsuar se mkan ardh mestracionet 10 dit para kohe para 4 vitev kam pas shtatzani jasht mitre dhe nuk kam mbet me shtatzan a eshte diqka shqetesuese ju lutem me ktheni prrgjigjjen

Dërguar nga Tina, më 25 Janar 2018 në 16:42

Pershednetje Tina . Nese cikli vjen njehere para kohe nuk ka ndonje gje shqetesuese.Nuk ka lidhje me faktin qe keni bere nje barre jashte mitre . Menyra e ardhjes se ciklit varet nga shume faktore , ndaj eshte me mire te jeni e qete .Nese nuk mbeteni shtatezane , duhet te kontrolloheni tek mjeku per te pare arsyet .

Përgjigje nga Dr. Kozeta Mustafaraj, më 20 Shkurt 2018 në 16:42
Sante Plus Tirana
Artikuj të rinj
Mjekët e shtuar së fundmi
Mjeket sipas specialitetit
Komentet e fundit
Sondazh

A mendoni se mjeket ne Shqiperi jane te kualifikuar aq sa duhet?

Dergo voten