Dr. Shk. Artan Haruni, Neuropediater

Mosha

44 vjeç

Seksi

Mashkull

Kombësia

Shqiptar

Celular

00355 682066561

Email

artanharuni@hotmail.com


Website


Specialitetet

Neuropediatri

Procedurat

Neuropediater, Specialist EEG, (I certifikuar nga ILAE- Liga Nderkombetare Kunder Epilepsive), Mjekimi i Epilepsive dhe problemeve te tjera neurologjike tek femijet.

Vendi i punes

Spitali Amerikan 2, Rruga Selaudin Zorba, Tirana, Albania, Tirane
Kualifikime profesionale
Master 2008 Tirane Konvulsionet tek femije
Doktoratura 2013 Epilepsite tek femijet
Training course (CHOP) –Pediatric Neurology June,2007 AUSTRIA
Acute Neurology and Cerebrovascular Diseases May,2008 POLAND
Advanced International Course “Bridging Basic with Clinical Epileptology June,2008 ITALY
Training course-EEG in the diagnosis and management of epilepsy in neonates and children(6 month) 2011-2012 ONLINE
Training course-EEG in the diagnosis and management of epilepsy (6 Month) 2009-2010 ONLINE
Training course-Clinical Pharmacology & Pharmacotherapy (6 month) 2010-2011 ONLINE
Training course–Psychiatric aspects (6 month) 2012-2013 ONLINE
Training course (EPNS) –Epilepsy June,2010 ROMANIA
Training course (EPNS) –Central Motor Function Disorders June,2011 ROMANIA
Training course Treatment of Epilepsy-what every clinician should know September,2010 SWITZERLAND
Migrating Course of Epilepsy (ILAE November, 2013 Cyprus
Training course - Ketogenic Dietary Therapies October, 2014 Liverpool
EPNS Training Courses March 2016 Budapest, Hungary
2nd East European Course of Epilepsy, SRIE Summer School June, 2016 Romania
The 5th Global Symposium on Ketogenic Therapies September, 2016 Canada
EPNS Research Meeting October 2016, Essen, Germany
Training course –Pediatric Neurology November, 2016 Austria
Training Course:-Infantile Metabolic Encephalopathies; -Neonatal Neurology;-Neuromuscular disorders April, 2017 Budapest, Hungary
3-rd East-European Epilepsy Course July, 2017 Bulgaria
Botime mjekësore
Roli i EEG ne diagnostikimin e Sindromave Epileptike
Trajtimi i Epilepsive tek Femijet 05/11/2015 http://www.mjeket.al/index.php?go=article&id=119&bt=home
Artikuj të postuar
Konvulsionet Febrile Janar 2017
Epilepsite tek femijet Nentor 2015 1 komente
Elektroencefalograma Shtator 2015
Përshtypje nga pacientet

me te vertet javlen te komentoj per ket Doktor,esht krenari per gjith popullin, shqiptar.te kem ksi njerz.Hsen Kabashi,K.PRIZREN.

Dërguar nga Hysen Kabashi, më 02 Prill 2013 në 16:52

E falenderojme familjarisht Dr. Artanin per ndihmen qe na dha per djalin tone. Mbas konsultes dhe ezhese qe kryem morem diagnozen dhe mjekimin e duhur. Te njejtin mendim me Dr. Artanin kishin dhe mjeket ne Londer. E vleresojme shume kete doktor . respekte Altin Suli

Dërguar nga Altin, më 05 Nentor 2013 në 06:53

e falenderoj shum Dr Artanin se me te vertet me ka len pershtypje shume te mira taman siq i ka hije nje specialisti te kesaj lamie me ka keshillu dhe me ka ndihmu shum ne diagnostifikimin e vazes sime te cilen me par ketu ne kosov njeri nga mjeket e ka diagnostifiku si epilepse e te cilen gje e vertetoi qe kjo diagnoz nuk esht tek vajza ime andaj e qmoj shum

Dërguar nga aferdita kajdomqaj , më 16 Janar 2014 në 06:08

E falenderojme Dr.Arton Harunin qe me merr pjes ne sherimin e vajzes sone Edonisa Osmanaj.Dje ishim ne Sipitalin Amerikan dhe e presim pergjigjejen e analizave nga doktori.

Dërguar nga Edonisa Osmanaj, më 06 Mars 2014 në 23:58

Faleminderit dr.Artan per ndihmen qe na ke dhane per vajzen jeni shembull i mir per te gjith shqipetaret ke pershendetje nga Kosova

Dërguar nga ela, më 29 Prill 2014 në 06:12

Te falenderoj shume Doktor Artani per fjalet e ngrohta sot , sepse me te vertet isha shume ne ankth per djalin , tani jam shume e lumtur , qe nje specialist si ju , e ka vizitua r dhe cdo gje shkon mire . Te falenderoj ,Gjithe te mirat.

Dërguar nga Egla Haruni, më 29 Prill 2014 në 06:53

Ja vlen te harxhosh kohe dhe te shkruash per kete mjek. Me ka kuruar djalin dhe ka qene i vetmi mjek i cili me ka keshilluar per ta derguar jashte shtetit, pasi ishte rast i nderlikuar. Flm doktor Artani edhe per gadishmerine qe ke treguar duke qene disponibel sa here qe e kemi patur te nevojshme!

Dërguar nga aida, më 25 Shtator 2014 në 06:13

Falimderojm shume dr.Artanin une jam mesuesja nga Kosova.Falemderoj qe na ndihmua vajzes son edhe ende eshte duke ndihmuar...

Dërguar nga ela, më 14 Nentor 2015 në 15:19

Dr. Artani, jeni nje profesionist i shkelqyer. Respekt per punen fisnike qe beni. Nje mjek teper korrekt, i perkushtuar dhe human. E ka ndjekur femijen tim per 3 vite me epilepsi. Djali ka me shume se 2 vite qe doktori ia ka hequr mjekimin. Eshte i sheruar plotesisht, shkon ne shkolle dhe ka rezultate te shkelqyera. Respekte Dr. Artan, te jemi mirenjohes familjarisht.

Dërguar nga Besnik, më 24 Maj 2017 në 03:38

Ndoshta faleminderit eshte fjale e Vogel per te thene. Perkushtimi dhe dedikimi juaj me bene te kuptoj qe ka akoma mjeke humane dhe qe e duan profesionin fisnik te mjekut. Faleminderit per kujdesin, keshillat,dedikimin dhe kohen tuaj. Keni qene prane nesh dite dhe nate pa u kursyer. Ju jemi teper mirenjohes, fale jush arritem te marrim nje pergjigje per problemin e djalit tone, kur refuzohej dhe nuk arrihej te behej ne Londer. Gjithmone do te jemi mirenjohes. Faleminderit nga familja Salillari

Dërguar nga Marsela, më 12 Gusht 2017 në 04:54
Sante Plus Tirana
Artikuj të rinj
Mjekët e shtuar së fundmi
Mjeket sipas specialitetit
Komentet e fundit
Sondazh

A mendoni se mjeket ne Shqiperi jane te kualifikuar aq sa duhet?

Dergo voten