Dr. Tauland Qyrdedi,

Mosha

51 vjeç

Gjinia

Mashkull

Kombësia

Shqiptar

Celular

00355673018627

Email

qyrdedi73@yahoo.com


Website

www.hbot.al


Specialitetet

Mjekesia Hiperbarike

Procedurat

Mjekimin e plageve te pasherueshme (psh kemba dibetike, ulcerave venoze, dekubituseve, Plageve te ndryshme te infektuara, Plageve te pasherueshme Postoperative), kryerja e Terapise Hiperbarike me Oksigjen (HBO), trajtimi i semundjeve te zhytjeve, trajtimi i Toksikimit nga CO, H2S etj. Gangrena Gazore, Djegjeve, Humbja e menjehershme e degjimit dhe shikimit, Osteomieliti Kronik, Operacionet e pasuksesshme plastike si Grefte dhe Fleb, Radionekrozat e indeve te buta dhe kockave etj.

Vendi i punes

Aymed Tirana, Rruga Reshit Petrela, Kompleksi Usluga, Kati I., Tirane
Kualifikime profesionale
Mjekesia e nenujit dhe hiperbarike 2004 Turqi Mjekesia e Nenujit dhe Terapia Hperbarike me Oksigjen.
Botime mjekësore
Hyperbaric Oxygen Therapy used to treat radiation injury 2006 pubmed
Investigation of the effect of hyperbarik oxygen on experimental cyclosporine nefrotoxicity 2006 pubmed
Visual loss as a late complication of carbone monoxide poisoning and its successful treatment with hyperbaric oxygen therapy 2004 pubmed
Artikuj të postuar
Plaget diabetike Shkurt 2017
Skleroza Multiple dhe HBOT Qershor 2013 7 komente
Mjekesia Hiperbarike Janar 2012
Përshtypje nga pacientet

perhendetje doktor Taulandi!
Doja t`ju pyesja; Po mjekimi i plageve diabetike eshte specialitet vetem i juaji apo mund ta bejne dhe mjeke te tjere?
Shpresoj shume te marr pergjigje!
Faleminderit

Dërguar nga Blerina, më 26 Janar 2012 në 03:23

Pershendetje Blerina dhe faleminderit per pyetjen.
Pjesa me e madhe e pacienteve per ne jane ata qe kane plage qe nuk sherohen nje nga keto jane plaget diabetike.
Nuk mund te them se mjekimi i plageve te kembes diabetike eshte vetem prone e jona por do te preferoja te thoshja se ne kemi nje eksperience shume te madhe dhe nje sukses maksimal te mundshem kur edhe Terapia Hiperbarike me Oksigjen (HBOT) edhe mjekimi i plageve kryhet nga ne si specialiste, ne te kundert ne nuk mund te garantojme sukses maksimal ne terapi.

Dërguar nga Taulanti, më 27 Janar 2012 në 01:37

Pershendetje doktor !
Desha tju pyes per nje problem qe kam
Mami im eshte 73 vjec dhe kurohet nga diabeti por nuk ben insulina I ka dale nje kallo midis gishtit te katert dhe te peste te kembes te majte por megjithese e ka kuruar per kallon ajo si ka kaluar dhe e vret kur vesh kepucet
Kam frike se mos e ka nga diabeti
Mund te ndodhe nje rast i tille
Jam ne pritje te pergjigjes tuaj
Faleminderit

Dërguar nga Ermelinda Bendi, më 21 Qershor 2013 në 01:23

Pershendetje Ermelinda,
Diabeti me kalimin e viteve demton qarkullimin e gjakut ne organe te ndryshme te organizmit. Kemba diabetike eshte nje nga komplikacionet e diabetit qe ka ne baze demtimin e qarkullimit te gjakut. Per sa i perket kallove ne kembe ato mund ti kene edhe njerezit qe nuk kane diabet por ne rastin e diabetikeve duhet pasur kujdes pasi kallot mund te behen sebep per hapjen e nje plage. Pa e pare, dmth pa bere nje vizite nuk mund te flas konkretisht se cfare duhet te beni qe kalloja ne gishtin e Nenes tuaj te mos krijoje probleme te metejshme. Pra ajo qe ju keshilloj eshte nje konsulte ne kliniken tone.
Ju uroj nje dite te mbare,
Te shkuara!
Dr. Taulanti

Dërguar nga Taulanti, më 24 Qershor 2013 në 09:31

plaget diabetike,kam rreth 5 vite qe merem me to.plaga mund te sherohet vetem ne nje faze te hershme

Dërguar nga devi, më 21 Janar 2014 në 00:56

I dashur devi, ju uroj suksese ne punen tuaj!

Dërguar nga taulanti, më 22 Janar 2014 në 10:07

Mirdita i nderuari mjek , e kam nje femi me cerebrallna paraliz, dhe desha te vij deri ne tiran te ambullanta juaj dhe me intereson per mjekun dr Xhem Kenaxh kur vjen ne tiran dhe ju lus qe te beni nje termim tek ky mjek. Ju faleminderit dhe ju lus te me jipni pergjigje me kete numer te telefonit 0038970702304.

Dërguar nga Ismail Osmani nga Shkupi , më 06 Shkurt 2014 në 08:23

Dear dr Qyrdedi
my daughter (7 yo) Inga Badura has autism. We come from Poland. Our friends (Beata Wisniewska and Grzegorz Srutka) were at your clinic with their children for hyperbaric oxygen therapy. We would like to come to you in July ar August for HBOT. Please let me know if it is possible, when precisely and if you could help us find an apartment to let. My e-mail address is: abadura79@gmail.com, phone no +48501163888.
Hope to hear from you soon
Agata Badura

Dërguar nga to dr Qyrdedi- HBOT, më 13 Shkurt 2014 në 07:22

Pershendetje!
Ne fakt komenti im nuk eshte per doktorin por per zotin "Devi" qe ka shkruajtur ne oren 1 pas mesnate, dhe qe "merret" me plaget diabetike.
" I nderuar, mjafton te besh nje lundrim ne: www.hbot.al apo thjesht te informohesh per trajtimin qe u behet ne bote ketyre plageve, do mesosh shume,ashtu sic mesova dhe une nga halli"
Pres me padurim te dije mendimin tuaj per ate qe do shohesh dhe do lexosh, kuptohet nese e ben.

Dërguar nga Valbona, më 20 Shkurt 2014 në 06:19

Ky e-mail eshte per doktorin.
JU FALENDEROJME SHUME DOKTOR PER ATE QE BETE DHE VAZHDONI TE BENI PER NE, se te ishte per te tjere do ishte bere babi invalid me kohe.

Dërguar nga Bona, më 20 Shkurt 2014 në 06:40

Pershendetje, ju lutem a mund te me jepni keshilla se si te arrij sherimin e plages pas operacionit ne zorren e trash mbyllje e fissures anale. Qka duhet te perdor ne ushqim qe te me ndihmoj ne sherim me te shpejt pasi qe shum me veshtiresi me sherohet qdo plage e sidomos kjo ku mundet shume leht te infektohet? Pres pergjigjie sa me shpejt. Faleminderit.

Dërguar nga Alisa, më 08 Prill 2014 në 14:04

Pershendetje doktor! Babi im ka thyer shtyllen kurrizore dhe eshte i paralizuar nga mesi e poshte dhe duke qene se ai qendron i ulur gjate gjithe kohes ka nja dy vite qe i eshte hapur nje plage ne pjesen e poshtme dhe nuk i mbyllet..kemi shkuar ne shum mjek qe na kan rekomanduar lloje te ndryshme mjekimesh por nuk kan rezultuar efikase. Ka momente kur plaga fillon te mbyllet por pastaj fillon te hapet perseri.Ju lutem me thoni nese ka ndonje menyre per ta sheruar ate lloj plage dhe nese jeni ju atij qe duhet ti derejtohemi. Faleminderit.

Dërguar nga Ana, më 23 Tetor 2014 në 05:25

Jam ne fazat e para te diabetit e kam filluar dhe mjekimin. ne kete faze a me ben mire te marre edhe terapine hiperbarike ? nuk kam tjeter

Dërguar nga KELA, më 27 Tetor 2021 në 09:49

Pershendetje Kela,
Nuk e di nese ke ose jo probleme te tjera bashkeshoqeruese te diabetit siç jane problemet me qarkullimin e gjakut ne ekstremitetet e poshteme ose plage ne kembe qe sherohen me veshtiresi döth zgjasin me shume se 1 muaj, ose plage qe nuk sherohen.
Nese jo atehere nuk eshte e nevojshme te merrni terapine hiperbarike.
Nese keni probleme bashkeshoqeruese, atehere duhet pare dhe diskutuar nese duhet ose jo te merrni terapine hiperbarike.
Te shkuara

Përgjigje nga Dr. Tauland Qyrdedi, më 27 Tetor 2021 në 09:56
Sondazh

A do te kryenit një konsultë online me pagesë me një mjek?

Dergo voten